Lokalne

Ogólnopolski strajk w oświacie. W Świnoujściu część pracowników oświaty będzie strajkować

Opublikowano

w dniu

W najbliższy piątek 31 marca 2017 r. nauczyciele gimnazjów publicznych nr 2 i 3, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki oraz przedszkoli miejskich numer 3 i 5 przystąpią do ogólnopolskiego strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W zawiadomieniu do rodziców, dyrektorzy przedszkoli nr 3 i 5 poinformowali, że nauczyciele i obsługa w ramach strajku odstąpią tego dnia od realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Kadra będzie pracować w trybie dyżuru. Jednocześnie zaapelowali do rodziców, aby jeżeli mogą, to w dniu strajku zapewnili swoim dzieciom opiekę inną niż przedszkolną.

Jeżeli jednak nie mają takiej możliwości, to do czwartku 30 marca 2017 r. proszeni są o zadeklarowanie woli skorzystania w dniu strajku  z opieki przedszkolnej. Równocześnie rodzice otrzymali informacje, że co prawda w ograniczonej formie, ale dzieci, które będą w tym dniu w przedszkolu będą miały zapewnioną opiekę i wyżywienie.

Podobnie będzie w szkołach, które zgłosiły przystąpienie do strajku. Nie będzie normalnych zajęć lekcyjnych, ale kadra zapewni uczniom opiekę.

BIK Świnoujście

1 Komentarz

 1. mieszkanka temu

  29 marca 2017 na 21:49

  Karać finansowo lub dyscyplinarnie tych nauczycieli którzy będą protedtować .

 2. gruk17 temu

  29 marca 2017 na 19:33

  A CZEMU PRZEDSZKOLA?? STRAJKOWAC CHCA TO JAKAS PARANOJA ,NIEDLUGO ZLOBKI BEDA STRAJKOWAC

 3. Anonim temu

  29 marca 2017 na 17:25

  Informacja o strajku, tylko – jak zresztą zwykle – brak informacji dlaczego się strajkuje ?
  Czyżby chodziło o gimnazja – najbardziej nieudany w post PRLowskiej Polsce eksperyment przeprowadzony na dzieciach i młodzieży ? ZAORAĆ GIMNAZJA

  • ineks temu

   30 marca 2017 na 21:55

   Wiedza przeciętnego PiSowca jest słaba, właśnie to udowodniłeś. Tak więc jako PiSowiec i do tego jeszcze wieśniak (bo gadasz o oraniu) nie za wiele wiesz o gimnazjach, więc się nie wypowiadaj.

 4. Mama Kuby temu

  29 marca 2017 na 14:21

  Jestem całym sercem z Wami. Nie pozwólcie eksperymentować na naszych dzieciach. Myślałam, że więcej szkół przyłączy się do strajku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version