Lokalne

Wystawa legendarnych komputerów

Opublikowano

w dniu

II Szczep Harcerski „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza na przygodę z przeszłością. Zapraszamy już 20 maja, w sobotę przez cały dzień, od 10.00 do ostatniego uczestnika, do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1, oraz wieczorem, podczas Europejskiej Nocy Muzeów, do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na spotkanie z elektroniczną historią. Jeśli nazwy Commodore, Atari, Sega bądź Amiga nie są Wam obce, przyjdźcie na spotkanie z retro komputerami. Jeśli hydraulik z czerwoną czapką jest Wam znany, niebieski jeż śni się Wam po nocach, a przez sen pamiętacie komendy wpisywana na klawiaturach 8 bitowych komputerów, to spotkanie na pewno jest dla Was.

Mieliście takie komputery i konsole? Wasi rodzice mieli? A może dziadkowie? Przypomnijcie sobie czasy młodości, zabierzcie swoje dzieci, pokażcie jak i na czym się kiedyś grało i uczyło.

Nigdy nie widzieliście takiej starej elektroniki? Chcecie doświadczyć przyjemności obcowania z prawdziwymi komputerami z lat 80-tych i 90-tych? A może po prostu jesteście ciekawi i głodni wiedzy?

Zapraszamy każdego, kto chce obejrzeć, dotknąć, pograć, nauczyć się czegoś o historii komputerów.

Jedną z atrakcji będzie działająca, jedyna polska konsola do gier produkowana seryjnie Ameprod Elwro TVG-10.

Dodatkowo będzie możliwość obejrzenia bajek dla dzieci z kaset VHS i poczytania książek i czasopism komputerowych z epoki.

 Ważne – większa część działającej ekspozycji będzie się znajdować w świetlicy SP1.

Serdecznie zapraszamy! Nie zapomnijcie zaprosić innych!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version