Lokalne

Polsko-niemiecki projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe na temat miłości, partnerstwa i rodziny”

Opublikowano

w dniu

Stowarzyszenie CJD Insel Usedom-Zinnowitz razem ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w  Świnoujściu  zorganizowały kolejny polsko-niemiecki projekt kreatywny, który odbył  się od 15 do 24 maja 2017 w szkole im. Janusza Korczaka w Wolgaście. W projekcie wzięło  udział ok. 60 uczniów z obu szkół.

W celu przygotowania do projektu  przeprowadzono zajęcia profilaktyki zdrowotnej z polskimi i niemieckimi uczniami, podczas których zainicjowano konkurs na kreatywną kartkę. Uczniowie przygotowali plakaty, rysunki i kolaży nt. „Jak będzie wyglądać moje życie za 5 lat?”

Projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe” zawierał również kilkudniowe warsztaty budowy drewnianej, które przeprowadzane były przez pana Raika Vicenta, znanego nie tylko w naszym regionie rzeźbiarza i pedagoga. Pan Vicent razem z uczniami przygotował drewniane figury nt. „Janusz Korczak z punktu widzenia polskich i niemieckich uczniów”.

Celem projektu jest aby młodzież z Polski, z Niemiec i innych krajów poznała się i wzajemnie  akceptowała poprzez wspólne kreatywne działanie i przez komunikację. Organizatorami prowadzącymi przedsięwzięcie są Tatjana Hindenburg CJD Insel Usedom-Zinnowitz i Frank Zimmermann Gesundheitliche Prävention, odpowiedzialnymi ze strony polskiej: Renata Kubiesa i Agnieszka Michalska.  Szkoła ze Świnoujścia otrzymała wykonaną przez rzeźbiarza i uczniów dębową ławkę, która będzie umieszczona na dziedzińcu Ośrodka. W dniu 1 czerwca odbyło się przekazanie ławki nagrane przez TV Słowianin. Podziwiać ją będzie można podczas pikniku rodzinnego w SOSW przy ulicy Piastowskiej w sobotę, 3 czerwca.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version