Lokalne

Kto przyjmował pieniądze na prywatne konto? Burza w Radzie Osiedla Warszów

Opublikowano

w dniu

W poniedziałek do naszej redakcji przesłano oświadczenie, którego autorami są  Sylwia Marszałek, Agnieszka Krawczyk, Mariusz Zduńczyk z Rady Osiedla Warszów. Jak tłumaczą, rezygnują z wykonywania powierzonych im obowiązków, bo mają dość nękania ich kłamliwymi oskarżeniami o działanie na szkodę osiedla. Oświadczenie przesłane do redakcji jest dość enigmatyczne, nie padają w nim żadne nazwiska winnych, ani konkrety.

Nowe światło na sytuację w Radzie Osiedla Warszów rzuciło oświadczenie pozostałych członków zarządu.

– Na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami (przewodnicząca Sylwia Marszałek- przyp. red.) podała np. informacje, że zarząd nie korzysta z pieniędzy Zarządu Portów Szczecin- Świnoujście. Co jest nieprawdą. Ta instytucja, za co wypada jej podziękować, dotowała przynajmniej dwie osiedlowe imprezy. Według części znanej nam dokumentacji, niektóre dotacje wpływały de facto na… prywatne konta byłych członków – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Dariusza Krzywdę i Dorotę Turlejską.

Według autorów nowego oświadczenia, pomówienie o nieuczciwe i agresywne działania ma na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego powodu rezygnacji oraz ucieczkę od odpowiedzialności za dotychczas podejmowane decyzje.

– W przeciwieństwie do pozostałych, głosimy wyraźne stanowiska w trudnych sprawach dotyczących osiedla w tym m.in.: w sprawie bloku przy Modrzejewskiej 20, szkodliwej działalności przemysłu, czy planowanej budowie terminala kontenerowego. Wątpliwości co do pracy Zarządu Osiedla jest więcej. Przykładem jest nie rozliczenie na zarządach żadnej z przyjętych dotacji, których była przewodnicząca zarządu się wstydzi? – napisali w oświadczeniu przesłanym do mediów.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone wybory uzupełniające do Rady Osiedla Warszów. Będzie to okazja, aby poddać się przed mieszkańcami weryfikacji.

[divider style=”normal” top=”20″ bottom=”20″]

Oświadczenie członków zarządu Osiedla Warszów

W związku z trwającym od wielu miesięcy nękaniem nas kłamliwymi oskarżeniami o działanie na szkodę naszego osiedla, po długich i trudnych rozważaniach, zdecydowaliśmy się złożyć nasze mandaty na ręce przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście.

Od dzisiaj za wszystkie sprawy osiedla przejmują odpowiedzialność ci, którzy swoim nieuczciwym i agresywnym działaniem doprowadzili do tej sytuacji, w tym dwoje pozostałych członków zarządu – reprezentantka i sympatyk SLD.

Sylwia Marszałek, Agnieszka Krawczyk, Mariusz Zduńczyk

[divider style=”normal” top=”20″ bottom=”20″]

Oświadczenie

Szanowni Mieszkańcy, w związku z publikacją byłych członków Zarządu Osiedla Warszów, którzy pomówili nas o nieuczciwe i agresywne działania pragniemy przedstawić Państwu nasze stanowisko w tej sprawie. Treść opublikowanego przez nich oświadczenia jest nieprawdziwa i ma na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego powodu rezygnacji oraz ucieczkę od odpowiedzialności za dotychczas podejmowane decyzje.

Jako członkowie Zarządu Osiedla nigdy nie prowadziliśmy działań na szkodę osiedla. Zawsze zachowywaliśmy się w sposób uczciwy i koleżeński do reszty członków naszego samorządu osiedlowego. W przeciwieństwie do pozostałych, głosimy wyraźne stanowiska w trudnych sprawach dotyczących osiedla w tym m.in.: w sprawie bloku przy Modrzejewskiej 20, szkodliwej działalności przemysłu czy planowanej budowie terminala kontenerowego.

Wątpliwości co do pracy Zarządu Osiedla jest więcej. Przykładem jest nie rozliczenie na zarządach żadnej z przyjętych dotacji, których była przewodnicząca zarządu się.. wstydzi? Na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami podała np. informacje, że zarząd nie korzysta z pieniędzy Zarządu Portów Szczecin- Świnoujście- co jest nieprawdą. Ta instytucja- za co wypada jej podziękować- dotowała przynajmniej dwie osiedlowe imprezy. Według części znanej nam dokumentacji niektóre dotacje wpływały de facto na.. prywatne konta byłych członków.

Przykro nam, że niektórzy- byli już członkowie- nie potrafią zrozumieć faktu że każdy z nas został wybrany jako reprezentant mieszkańców, a nie przedstawiciel partii, czy określonego lobby. Czy byli członkowie zarządu osiedla, jednocześnie Grupy Morskiej czasem o tym nie zapomnieli, wytykając nam określone sympatie? Swoimi działaniami przerzucają konflikt w radzie miasta na nasze Osiedle, ewidentnie działając na szkodę naszej społeczności.

W przeciwieństwie do byłych członków zarządu nie będziemy uciekać od odpowiedzialności i w wyznaczonym terminie stawimy się na spotkaniu z mieszkańcami także po to by poddać się ich weryfikacji.

Będzie to także dobra okazja, aby przekazać fakty dotyczące w/w spraw, a także aby przeprowadzić wybory uzupełniające do naszego samorządu osiedlowego. Mamy nadzieję, że nowa rada osiedla będzie prawdziwym przedstawicielem lokalnej społeczności. Dzięki harmonijnej współpracy z kolegium prezydenckim, radą miasta i innymi podmiotami prawnymi swoją pracą przyczyni się do rozwoju osiedla i zabezpieczeniu podstawowych potrzeb naszej społeczności.

Dorota Turlejska, Dariusz Krzywda

6 Comments

 1. dziadek 1 temu

  7 czerwca 2017 na 11:28

  30 lat temu mieszkałem na Warszowie – wszyscy znaliśmy sie doskonale – wszyscy żyli zgodnie choć większość biednie.Organizowane były festyny,budowaliśmy kościół,byliśmy zapomniani przez władze Świnoujścia ale żyło się dobrze i spokojnie.Teraz w zarządzie jest 5 osób różnych poglądów i z różnymi ambicjami do rządzenia innymi.Jeżeli 5 członków nie mogą się dogadać i odchodzi trójka tz.,że z pozostałą dwójką jest coś nie tak.Gdybym był mieszkańcem Warszowa to bym wziął całą piątkę na ogólną spowiedż przed społeczeństwem Warszowa i po prostu całą piątkę by wymienił.Przecież teraz pozostała dwójka,pozbywszy się konkurencji będzie realizować własne cele,a wybory uzupełniające nic nie dadzą ponieważ dokoptowana trójka zostanie podporządkowana.Należy bezwzględnie wymienić cały zarząd.

 2. Zmurek o mnie mówił temu

  6 czerwca 2017 na 20:03

  Pani Dorota na prezydenta!

 3. Ania temu

  6 czerwca 2017 na 13:46

  Od jakiegoś czasu mamy w naszym mieście doczynienia z enigmatycznymi i lakonicznymi oświadczenia, uzasadnieniami – patrz wiele ostatnich sesji Rady Miasta. Wiadomo, jak ktoś nie ma merytorycznego argumentu to pisze lakonicznie. Najwyraźniej Rada Osiedla Warszów „zaraziła” się tą „zwięzłością wypowiedzi”, bo pewnie też nie ma rzetelnego argumentu. Szanowni Państwo składający mandaty, chyba trochę zagubiliście się w „dyscyplinie partyjnej” przez co popełniliście szereg błędów, które my mieszkańcy niestety musieliśmy oglądać. I Szanowni Państwo- to nie jest kwestia sympatyzowania z SLD tylko kwestia protestu przeciwko terminalowi kontenerowemu.

 4. sympatyk temu

  6 czerwca 2017 na 11:11

  Pani Doroto, niech Pani się nie da! Mieszkańcy są z Panią! Proszę mówić prawdę i nie dać się tej klice z Grupy Morskiej! Rozwalają Radę, miasto, a teraz chcą rozwalić was!

 5. Prokurator temu

  6 czerwca 2017 na 11:06

  Przecież za to jest prokurator. Czy mieszkańcy Warszowa nie powinni oczekiwać wyjaśnienia sprawy finansowania? Prywatnych kont? Czy pozostali – posiadacze tychże kont, nie czują się fałszywie oskarżeni? Jeśli czują się skrzywdzeni – powinni wystąpić o sprostowanie i przeprosiny, w innym wypadku – są winni.

 6. ∜∞ⁿ temu

  6 czerwca 2017 na 10:01

  To trzeba było działaś w interesie Warszowa, nie nie w interesie kilku cwaniaczków…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version