Lokalne

Na wodzie okręty i żagle, na lądzie muzyka. Szczegóły tegorocznych Dni Morza!

Tłumy zwiedzających, jedzenie, strefa dla dzieci i piękna pogoda –tak zapowiadają się tegoroczne Dni Morza w Świnoujściu. Podczas trzydniowej imprezy będzie można zwiedzać okręty Marynarki Wojennej, zobaczyć wyścigi jachtów na Zatoce Pomorskiej, zajrzeć w każdy zakamarek promów pływających między wyspami Wolin i Uznam, wziąć udział w wydarzeniach sportowych, a wieczorem zobaczyć na żywo występ gwiazd. W tym roku na scenie ustawionej w marinie zaśpiewają: Cleo, Clock Machine, Lombard, Jamal, Łona & Webber, ETA i Missing Link. Po sobotnim  koncercie pokaz sztucznych ogni, a chwilę wcześniej – water mapping 3D, czyli projekcja na wodzie.

Tegoroczne obchody Dni Morza zaczynają się w piątek (23 czerwca). Pierwszy koncert zaplanowano o godz. 17.00. Tego dnia zagrają: bass x igo live act, Cleo, Clock Machine, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Lombard.

W sobotę (24 czerwca) od godz. 10.00 do 18.00 (przerwa od 12 do 13) można będzie zwiedzać okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, zjeść marynarską grochówkę, zobaczyć sprzęt gaśniczy, minerski, a także armatę przeciwlotniczą. O godz. 16.00 zaplanowano Splash of Colors pvolegające na wyrzucaniu w górę przez setki ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw. Koncerty zaczną się o godzinie 17.45. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół Łona&Weber. Zagrają także: ETA, Missing Link i Jamal. Uczestnicy imprezy po raz pierwszy w historii miasta zobaczą projekcję na wodzie, czyli watermaping. Zaraz po niej w powietrze wystrzelą fajerwerki.

Wyścigi na zatoce i zwiedzanie promów

Dla wielu serce promu jest na na mostku. To tam mieszczą się urządzenia do sterowania. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Kolejna runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbędzie się 24-25 czerwca w Świnoujściu. Jachty będą ścigać się po wodach Zatoki Pomorskiej. W sobotę (24 czerwca) Żegluga Świnoujska umożliwi zwiedzanie promów Bielik i Karsibór. Jednostki będą zacumowane w godz. 12.00 – 16.00 przy Kapitanacie Portu oraz przeprawy promowej Bielik.

Z atrakcjami dla dzieci

W Dni Morza nie zapomniano również o rozrywkach dla najmłodszych. Na terenie mariny ustawiona zostanie strefa dla dzieci. Najmłodsi będą mogli pobawić się na dmuchanych zabawkach, czy uczestniczyć w pirackim biegu.

Mięsna Arena

Adresatem akcji obok polskich, są konsumenci niemieccy. Organizatorzy nie ukrywają, że położenie miasta na samej granicy może sprzyjać pogłębieniu nie tylko wzajemnych kontaktów gospodarczych ale także swoistej wymianie gustów kulinarnych. Wysoka ocena polskich przetworów – zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i niepowtarzalny smak – znanych w całej Europie i poza jej granicami może tylko przyczynić się do wzmocnienia uznania ze strony klienta niemieckiego dla polskich produktów.

Istotny z punktu widzenia organizatorów jest również termin wakacyjny imprezy i jej lokalizacja w Porcie Jachtowym podczas dorocznych Dni Morza oraz na świnoujskiej Promenadzie. Wierzymy, że zainteresowanie Mięsną Areną potwierdzą swym udziałem w niej zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Największą atrakcję kulinarna będzie stanowił niewątpliwie ponad pół tonowy pieczony Byk. Poza tym Wielki Kocioł i Mega Patelnia! 25 czerwca godz. 12.00 – 20.00.

 

 

 

4 Comments

 1. Dorota temu

  18 czerwca 2017 na 21:35

  Mięsna arena?? Żenada! Skąd ten pomysł? Super droga na zepsucie opinii o fajnej imprezie

 2. virus temu

  12 czerwca 2017 na 09:38

  Dni Morza i mięsna arena…. taki absurd to nawet ciężko jakoś sensownie skomentować..

 3. ∜∞ⁿ temu

  11 czerwca 2017 na 14:17

  Miasto stoi d__pa do Morza.

 4. j temu

  11 czerwca 2017 na 09:33

  Mięsna arena?!!! To jakaś brednia co to ma wspólnego z morzem!!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version