Lokalne

[ZDJĘCIA] Drugi weekend z Wyspami Sportu za nami

Opublikowano

w dniu

W sobotę 10 czerwca i w niedzielę 11 czerwca nadmorskie Świnoujście znów opanowały Wyspy Sportu. Niekwestionowaną królową tego weekendu okazała się być siatkówka plażowa.

To właśnie ta forma aktywności sportowej ściągnęła na świnoujski piasek największą liczbę chętnych. Do rozbudowanego turnieju, w którym do wygrania były nagrody finansowe, zgłosiło się aż dwanaście drużyn. Siatkarze plażowi przez cały dzień rywalizowali o kolejne punkty i późnym popołudniem udało nam się wyłonić tych najlepszych, którzy nie tylko zainkasowali premie finansowe, ale wywalczyli też tytuł siatkarskich mistrzów Wysp Sportu!

Wydarzenia z ostatniego weekendu znacząco wykraczały jednak poza obszar boiska do plażówki. W sobotę była też nauka zasad i gra w crossmintona, czyli sport zbliżony do badmintona, ale z tą różnicą, że gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, które umożliwiają prowadzenie wyjątkowo szybkich wymian. Dodatkowo rozegraliśmy też turniej w beach soccera, gdzie o losach pierwszego miejsca musiały decydować  rzuty karne. Miłośnicy siatkówki, oprócz opisanego wyżej turnieju, mieli też zawody na wesoło, czyli wersję zabawy, w której odbijało się piłką fitness, a siatka była całkowicie zasłonięta.

O ile sobotnie dyscypliny były w większości popularne i całkiem dobrze znane, to w niedzielę sytuacja wyglądała już zupełnie inaczej. Tym razem do gry weszły tak zwane sporty zaskakujące. Disc Golf, Serso, letni Curling, Zip, czy petong to nazwy, które nie mówią zbyt wiele szerszemu gronu odbiorców. U nas można było poznać ich zasady oraz samemu spróbować swoich sił przy tych, dla większości całkowicie nowych wyzwaniach.

Aby weekend był kompletny, znaleźliśmy też czas i miejsce na konkursy z nagrodami, wyścigi na torach przeszkód, rozgrywki na konsolach i turniej siatkonogi. Wszystkie aktywności cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ale największą radość wywołała gra w gigantyczne warcaby i twistera. Do zabawy dołączały kolejne rodziny z dziećmi, a w Świnoujściu czuć było atmosferę wspaniałego, sportowego święta.

Warto dodać, iż wydarzenie finansowane jest ze środków Gminy Miasta Świnoujście.

Kolejne emocje już w nadchodzący weekend. Zajrzyjcie na stronę www.wyspysportu.com.pl i bądźcie z nami 17 i 18 czerwca!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version