Lokalne

[ZDJĘCIA] Ratujemy i uczymy ratować. Nadszedł czas na przedszkolaki!

Opublikowano

w dniu

Ruszył kolejny etap projektu “Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanego przez Gminę Miasto Świnoujście w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

Jego uczestnicy, a zarazem świeżo upieczeni Młodsi Ratownicy WOPR dotarli do Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 3. Ich zadaniem było obudzić ukrytych w dzieciach bohaterów i pokazać jak niewiele trzeba, aby uratować ludzkie życie. Z pomocą swoich starszych kolegów, nasi mali bohaterowie uczyli się pod jaki numer alarmowy należy dzwonić i w jaki sposób prawidłowo wezwać pomoc. Ponadto ćwiczyli wykonywanie ucisków klatki piersiowej oraz wdechów ratowniczych u osoby, u której stwierdzili brak oddechu. Co więcej, przedszkolaki fantastycznie poradziły sobie z układaniem swoich kolegów w pozycji bezpiecznej, a nawet zdołały zabezpieczyć w tej pozycji osoby dorosłe. W międzyczasie utrwalali sobie zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia podczas pobytu nad wodą lub w innych prawdopodobnych zdarzeniach.

– Godnym uwagi jest fakt, że nasi najmłodsi uczestnicy projektu wykazują się dużym zainteresowaniem, a także chęcią do samodoskonalenia się i podejmowania nowych wyzwań – tłumaczy Aleksandra Andryszak Instruktor WOPR. – W planach mamy przeprowadzić szkolenie w 9 Świnoujskich przedszkolach i już w poniedziałek zawitamy do przedszkoli w prawobrzeżnej części naszego miasta – dodaje.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version