Lokalne

Nie ma czym dostać się na lotnisko w Goleniowie!

Opublikowano

w dniu

Port lotniczy Szczecin – Goleniów oddalony jest od Świnoujścia około 70 kilometrów. Chociaż odlatują stamtąd samoloty do Bergen, Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu, Oslo, Stavanger i Warszawy, to  żaden z przewoźników busowych nie oferuje połączenia Świnoujścia z lotniskiem, chociaż zainteresowanie jest spore.

– Nasi pasażerowie pytają o takie połączenie. Możemy zaproponować im przystanek w Goleniowie. Radzimy stamtąd podróż taksówką – mówi przedstawicielka jednej z firm transportowych ze Świnoujścia.

Alternatywą jest kolej. Na lotnisko dojedziemy w ciągu dwóch godzin z jedną lub z dwiema przesiadkami. To nie jest atrakcyjne rozwiązanie podczas, gdy jazda samochodem zajmuje około ledwie 60 minut.

Bezpośrednie połączenia ma np. Koszalin i Kołobrzeg. Mało tego, firmy przewozowe stamtąd oferują transport nie tylko na lotnisko w Goleniowie, ale także wożą pasażerów do Gdańska. Ze Szczecina także dostaniemy się autobusem/busem na lotnisko w Goleniowie, a nawet w Berlinie.

Po wybudowaniu trasy S3, prędkość na drodze zostanie podniesiona na całej jej długości do 120 km/h. To będzie oznaczać, że ze Świnoujścia do Szczecina dojedziemy w około 50 minut, a do lotniska w Goleniowie w około 35 minut. Jeżeli do tego czasu nie powstanie szybkie połączenie kolejowe do Berlina, port lotniczy Szczecin- Goleniów będzie prawdopodobnie częściej wykorzystywany przez mieszkańców Świnoujścia i okolic.

Foto: Jacek Lewandowski

1 Komentarz

  1. Miki temu

    15 maja 2018 na 10:44

    Wyspa uznam tzw przekleta wyspa, odcieta od swiata, czarna d… pa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version