Lokalne

[ZDJĘCIA i FILM] Rozpoczął się Art Week

Opublikowano

w dniu

Przez kilka dni Świnoujście i inne nadbałtyckie miejscowości rozbrzmiewać będą nie tylko szumem fal morskich i krzykiem mew, ale będą słyszalne też znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy.

W czwartek, 27 07 o godz. 19 w muszli koncertowej na promenadzie w Świnoujściu można było usłyszeć Rosę Marię Diaz Cotan na harfie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Artyści zaprezentowali muzykę trzech epok i trzech różnych stylów: baroku, klasycyzmu oraz impresjonizmu.

W piątek, 28 lipca o 12 coś dla najmłodszych. Muzyczne animacje dla dzieci z interaktywnym pianinem na Placu Wolności w Świnoujściu. Dzieci będą tańczyć do muzyki poważnej, zbudują instrument muzyczny i nauczą się pokazywać nastroje za pomocą muzyki. Zabawę poprowadzi Fanutka i Klucz Wiolinowy. Nie zabraknie także Duszka-Ciepluszka, ukochanej przez dzieci maskotki Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

W niedzielę, 30 lipca o godz. 20:30 w Amfiteatrze przy ul. Chopina w Świnoujściu koncert finałowy Art Week. Cztery pory roku, najpopularniejszy utwór Vivaldiego, wykona charyzmatyczny skrzypek związany jednocześnie z Bułgarią, Polską i Wielką Brytanią Vasko Vassilev i szczecińska Baltic Neopolis Orchestra pod batutą Mario Kosika. Zabrzmi także Koncert fortepianowy Chopina w wykonaniu Japonki Ingrid Fujiko Hemming. Wstęp wolny.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version