Lokalne

Co piją mieszkańcy Świnoujścia? Pobrano 11 próbek wody pitnej

Opublikowano

w dniu

Woda dostarczana dla miasta zarówno na lewobrzeżu jaki i prawobrzeżu jest przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu.

W I półroczu 2017r, w ramach prowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu monitoringu jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na terenie miasta Świnoujście pobrano ogółem 11 próbek wody do badań.

Wodociąg publiczny „Granica-Wydrzany”

W marcu 2017r. w próbce wody pobranej w ramach nadzoru bieżącego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy ul. Siemiradzkiego stwierdzono podwyższoną wartość żelaza, mętności i manganu, natomiast w czerwcu 2017 r. w próbce wody pobranej z PPPW przy ul. Chrobrego stwierdzono podwyższoną wartość żelaza. W obu przypadkach ZWiK,Sp. z o.o. w Świnoujściu przeprowadził działania naprawcze polegające na przepłukaniu odcinka sieci wodociągowej, a ponownie pobrane próbki wody wykazały wartość żelaza, mętności i manganu zgodną z wymaganiami.

Wodociąg publiczny „Odra- Przytór Wydmy”

W kwietniu 2017r. w próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu zlokalizowanego przy ul. 1 Maja 16 stwierdzono nieprawidłowe zmiany w postaci obecności ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C po 72h. W związku z powyższym Zakład Wodociągów i Kanalizacji w ustawowym terminie przekazał Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Świnoujściu sprawozdanie z badań ww. próbki wody oraz niezwłocznie podjął działania naprawcze polegające na przepłukaniu odcinka sieci wodociągowej. Wyniki ponownie pobranej próbki wody były zgodne z wymaganiami.

Stacja Uzdatniania Wody Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfla” S.A.

Wszystkie próbki wody w badanym zakresie odpowiadały wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

1 Komentarz

 1. fungia temu

  1 lutego 2018 na 21:38

  Woda pitna musi spełniać określone parametry i ta świnoujska je spełnia. Dopuszczalne jest określone zmętnienie, akurat to problem wód na wszystkich wyspach, gdzie pokłady wód są niskie i mieszają się z wodami morskimi. Co do twardości to akurat duży plus, bo taka woda jest najzdrowsza. Zawiera korzystne pierwiastki takie jak lit, magnez, wapń.

 2. M temu

  12 września 2017 na 23:14

  Przy ul. Matejki bliżej części nadmorskiej woda jest bardzo twarda, wielokrotnie powoduje zmiany skórne.

 3. OKULARNIK temu

  12 września 2017 na 18:08

  W ubiegłym roku 2016 dwukrotnie zgłosiłem do Sanepidu złą jakość dostarczanej na ul. Rybaki wody.
  Odsyłano mnie do ZWIKu a tam stwierdzano że u nich wszystko jest OK! I tak w kółko mimo że załączyłem fotki jak wygląda woda w wannie.NIKT NIE PRZYZNA SIĘ DO WPROWADZANIA DO MIASTA ZŁEJ JAKOŚCI WODY A SANEPID TO KRYJE BO PŁACI MU CHYBA MIASTO.

 4. JestemzMiasta temu

  12 września 2017 na 09:46

  Dobrze byłoby jednak dowiedzieć się JAKIE były wyniki badań pobranych próbek.
  Woda z kranu w Świnoujściu brzydko pachnie, jest „twarda” i dośc często czuć ją chlorem.
  Może radakcja portalu w ramach dostępu do informacji poprosi o te wyniki ?
  Z góry dziękuję.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version