Bez kategorii

Sprostowanie

Opublikowano

w dniu

[dropcap]W[/dropcap] artykule „Wojna, samorządowa wojna”, który ukazał się na portalu www.swinoujskie.info w dniu 15 września 2017 r., opublikowano nieprawdziwe informacje. Nieprawdą jest, że Naczelnik Wydziału Audytu i Kontroli Urzędu Miasta Świnoujście skierował do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu „sprawy związane z OSiR. Prokurator bada rzekome nadużycie związane np. z delegacją o wartości 100 złotych.”. Tym samym nieprawdziwym jest, jakoby Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz miał z tym cokolwiek wspólnego.

Trzy lata temu w/w wydział przeprowadził kontrolę w OSiR Wyspiarz. W jej wyniku Prezydent Miasta nie dostrzegł sytuacji, które nosiłyby znamiona przestępstwa i w związku z tym, nie zgłosił sprawy do prokuratury.

Nieprawdą jest również, że prezydent Janusz Żmurkiewicz – jak to określono – „żongluje” wnioskami, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego 2018, a tym samym że na jego polecenie, przepadł  „Projekt, który zdobył jedną spore poparcie głosów i był pomysłem Doroty Turlejskiej kojarzonej z SLD (…)”. Faktycznym powodem odrzucenia wniosku, było uznanie przez wydział merytoryczny, że dotyczy on mienia,  które nie należy do Miasta. Plaża na Warszowie nie znajduje się bowiem w zasobach Gminy. Grunty te stanowią własność Skarbu Państwa. W tej sytuacji, przyjęcie i realizacja w/w wniosku, byłaby niezgodna z paragrafem  2  pkt 3 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego, który mówi, że zgłoszone projekty nie mogą dotyczyć infrastruktury i mienia, którym dysponują podmioty inne niż Miasto lub gminne jednostki organizacyjne.

Autor artykułu nie podał tych powodów. Zamiast rzetelnej prawdy, zasugerował czytelnikom, że odrzucenie wniosku ma związek z polityką, prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i radną Joanną Agatowską oraz ich startem w najbliższych wyborach samorządowych.

Nieprawdą jest również, że prezydent Janusz Żmurkiewicz podejmował jakiekolwiek próby zmiany zarządu osiedla Warszów, aby cyt. (…) „miały zasiąść osoby wyłącznie przychylne obecnej władzy i jej pomysłom budowy terminalu kontenerowego na prawobrzeżu”. Wybory uzupełniające, które odbyły się w czerwcu tego roku, były efektem złożenia rezygnacji z pełnionych funkcji przez 3 z 5 członków zarządu osiedla. Wyboru dokonali mieszkańcy Osiedla Warszów w tajnym głosowaniu. Zebranie prowadził przedstawiciel Osiedla, który został wybrany przez mieszkańców.

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

___________________________________

Możliwość komentowania artykułu została wyłączona.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version