Lokalne

[ZDJĘCIA i FILM] Foczki już wiedzą skąd bierze się ciepło w domach

Opublikowano

w dniu

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu rusza z akcją edukacyjną wśród najmłodszych świnoujścian. Każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć z bliska jak pracuje ciepłownia.

W poniedziałek „Foczki”z przedszkola nr 3 zainaugurowały konkurs propagujący ochronę środowiska. Razem z zastępca prezydenta Barbarą Michalską i prezes PEC Grażyną Kołowiecką czytały bajkę
pt. „Czerwony Kapturek w mieście”. Dowiedziały się z niej dlaczego nie wolno palić śmieciami w piecu, a także dlaczego ciepło produkowane w miejskiej ciepłowni jest ekologiczne. Kolejnym etapem jest konkurs rysunkowy.

To jedna z aktywności edukacyjnych PEC-u Świnoujście, do której już zgłosiły się wszystkie przedszkola. Konkurs zaplanowany jest do połowy listopada tego roku i polega na wykonaniu przez dzieci dowolną techniką rysunku, odpowiadającego na pytanie „Dlaczego mamy w domach ciepło i dlaczego jest ono dla nas takie ważne”.

Inspiracją dla powstania prac ma być bajka opowiadająca proces produkcji ciepła oraz konieczność jego oszczędzania, by chronić środowisko naturalne. W ten sposób już od najmłodszych lat i poprzez zabawę można przybliżać dzieciom zagadnienia ekologii, a wraz z wiekiem przedstawiać potrzebę ochrony środowiska w coraz bardziej szczegółowy sposób.

Jednego laureata Konkursu spośród uczestniczących w nim przedszkolaków wybierze komisja. Wraz z laureatem nagrodzona będzie jego grupa przedszkolna, wychowawca i dyrektor placówki. Praca opublikowana będzie w materiałach promocyjnych PEC-u.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version