Lokalne

Kamil Mazur najszybszy w „jesiennej piętnastce”

Opublikowano

w dniu

Tradycyjnie już bieg „15” Złotej Jesieni odbył się (w niedzielne południe 22 października) w warunkach niemal w pełni złotojesiennych – dość ciepło, niemal słonecznie, bezchmurnie i w otoczeniu żółtoczerwonych barw drzew i krzewów.

Trasa wiodła wokół Jeziora Wolgastsee i liczyła 15 km – 4 okrążenia po 3.750 m. Jedno okrążenie pokonał Karol Witkowski ( kijki ) w czasie 40 minut i 40 sekund . Dwa okrążenia , czyli 7,5 km przebiegli kolejno : Mirosław Zygmunt ( 34.59  ) , Horst Trettin ( 57.51 ) i kijkarz Gerard Tolz ( 1.13.37 ) . Trzy okrążenia , a więc 11.250 m : Ryszard Pilz ( 51.48 ) i Janusz Zaborowski (1.09.07 ) . Na dystansie głównym ( 15 km ) zwyciężył Kamil Mazur ( 1.05.46 ) przygotowujący się do maratonu w portugalskim Porto za dwa tygodnie , który pokonał Adama Brudnika ( 1.  06.32 ) i Romana Andrzejczaka (1.07.48 ) . Udanie zadebiutował Ireneusz Krzemień ( 1.10.41) , a jak zwykle w doskonałej formie pełny dystans w dobrym czasie ukończyła niezawodna i wciąż polepszająca wyniki Monika Murawska ( 1.19.18 ). Poza klasyfikacją ( treningowo , sondażowo ) ponad dwa okrążenia przebiegł Piotr Walczak . Zawody sędziowała Agnieszka Stój , a obsługę foto sprawował Sebastian Błaż . Następny bieg organizowany przez Klub Biegacza Jogging  i zaliczany do Międzynarodowej Ligii Biegowej przeprowadzony zostanie 19 listopada . Będzie to IX edycja Biegu Pawła ( 12 km G.Słowiańska – J.Wolgastsee ) poświęcona śp Pawłowi Dodkowi ,  na który tradycyjnie już puchary fundują żona Urszula i córka Agnieszka .