Lokalne

25 lat temu wyjechali żołnierze Armii Rosyjskiej

Opublikowano

w dniu

W najbliższą sobotę, 28.10.2017, w będziemy obchodzić  25. rocznicę opuszczenia Świnoujścia przez Rosjan. Z tej też okazji, pasjonaci z Remizy Artyleryjskiej oraz fortu Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, przygotowali wystawę będącą nie lada gratką dla wszystkich miłośników historii!

Niemal równo 25 lat temu ostatnie jednostki Armii Rosyjskiej, (do 25 grudnia 1991 roku była to Armia Radziecka) ściągnęły banderę z masztu portu wojennego w Świnoujściu i wyruszyły w długo wyczekiwaną przez Polaków, podróż powrotną do domu – do Rosji. Był to ostatni ex-sowiecki garnizon, który opuścił Polskę po dokładnie 47 latach, 6 miesiącach i 24 dniach. Od tamtej pory Rzeczpospolita na nowo odzyskała suwerenność, a żadna armia nie zajmuje naszego kraju bez naszego przyzwolenia!

W celu upamiętnienia tego wydarzenia w sobotę, na terenie Remizy Artyleryjskiej, przy ulicy Jachtowej, otwarta zostanie wystawa przedstawiająca niemal półwiecze panowania Sowietów w naszym mieście. Wszyscy odwiedzający będą mogli zapoznać się tematyką Armii Radzieckiej, jej uzbrojeniem oraz zobaczyć pamiątki pozostawione przez tzw. „bratnia armię”. Dodatkowo, załoga Fortu Gerharda serwować będzie gorącą grochówkę z oryginalnej radzieckiej kuchni polowej. Zapraszamy!

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  30 października 2017 na 13:20

  hmmm ostatnia bojową jednostka

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  27 października 2017 na 19:37

  Jeszcze kilku się ostało w koszarach na Wojska Polskiego 1/xx

 3. Szabla temu

  27 października 2017 na 18:08

  Zostały dwa ruskie trolle i jeden w wojsku na emeryturze wspierając Kandydstkę 😀

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  26 października 2017 na 18:48

  Zamiana wojsk Radzieckich, na bandyckie wojska amerykańskie.

 5. Adamiakowa temu

  26 października 2017 na 17:38

  Aleście wy głupki. Sami nie zdajecie sobie sprawy z tego, co straciliście. Zbrodniarze zza oceanu dopiero nam pokażą, jak się przelewa niewinną krew. Jeszcze zapłaczemy nad waszą głupotą…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version