Lokalne

[FILM] Świnoujska stocznia do likwidacji? Są takie plany

Opublikowano

w dniu

W związku z niezadowalającymi wynikami finansowymi spółki i pesymistycznymi prognozami, rozważa się przeniesienie stoczni Gryfia do jednej lokalizacji. 

10 listopada do Zarządu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” wpłynęło pismo podpisane przez członków zarządu MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – właściciela stoczni, o zaproponowanie rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji, w tym przeniesienia stoczni do jednej lokalizacji.

Niepokojące informacje przekazał na czwartkowej Sesji Rady Miasta Świnoujścia, radny Sławomir Nowicki reprezentujący Grupę Morską.

– Bardzo mi zależy na tym, abyśmy poza podziałami zasiedli przy tej sprawie na sesji i zastanowili się co możemy w tej kwestii zrobić – powiedział Sławomir Nowicki. –

Na 27 listopada zwołano posiedzenie rady nadzorczej spółki. Jednym z punktów będzie zaprezentowanie symulacji finansowych przeniesienia stoczni do jednej lokalizacji, a także dyskusja nad społecznymi aspektami przeniesienia.

Co to może oznaczać dla pracowników stoczni w Świnoujściu? Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z prezesem stoczni Gryfia Markiem Różalskim, lecz był niedostępny.

Przypomnijmy, Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów ze Świnoujścia i Szczecina, które od września 2013r., prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka.

Stocznia w Świnoujściu prowadzi działalność nieprzerwanie od 1968r. Oferuje usługi z zakresie remontów, przebudowy i budowy nowych jednostek.

1 Komentarz

 1. cwany lulek temu

  24 listopada 2017 na 12:07

  Tak się zastanawiam jak w tej być może hipotetycznej sytuacji „likwidacji stoczni w Świnoujściu” ma się populistyczne i medialne atakowanie przez radnych i członków SLD innych pracodawców z terenu portu zatrudniających świnoujścian. Oby ta „troska” o mieszkańców nie odbiła się im czkawką.

 2. observator temu

  23 listopada 2017 na 19:37

  Podzielam opinię swojej przedmówczyni. Takie głosy dochodziły od pracowników i służb związków zawodowych od początku tego pomysłu. Osobiście ubolewam nad sytuacją wszystkich pracowników i ich Rodzin. Straszna wiadomość. Smutno mi się zrobiło, bo był czas, że pracowała tam moja rodzina. Były to czasy, kiedy pracownicy MSR otrzymywali od firmy mieszkania. W tamtych czasach działo się i dobrze dla ludzi pracujących………

 3. mieszkanka temu

  23 listopada 2017 na 13:32

  Można było przewidzieć że po połączeniu z nimi pójdziemy na dno dzięki nim, siebie rozwalili i przy okazji nas ;/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version