Lokalne

Harcerze przekazali świnoujścianom Światełko Pokoju

Opublikowano

w dniu

We wtorek po raz kolejny do Świnoujścia dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.  O godzinie 17.00  na skwerze druhny Olgi i druha Andrzeja Małkowskich odbyła się uroczystość przyjęcia Światła przez zuchy, harcerzy i instruktorów Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP im. Marynarki Wojennej RP. Światło zostało przekazane mieszkańcom.

Harcerze roznieśli również Światło do wszystkich kościołów a jutro zostanie ono przekazana do sąsiedniej niemieckiej parafii. Harcerze rozdają Światło także na terenie Międzyzdrojów, Wolina, Dziwnowa i Golczewa.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

Światło co roku przekazują również harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP w Świnoujściu.

Przekazują je mieszkańcom, do urzędu miejskiego na ręce Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta, do kościołów parafialnych, a także do niemieckich kościołów w Zinnowitz i Heringsdorfie. W zeszłym roku dzięki TT-LINE dostarczono po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju do Szwecji.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version