Lokalne

Setki świnoujścian w Orszaku Trzech Króli

Opublikowano

w dniu

Po raz drugi w Świnoujściu zorganizowano tradycyjny orszak Trzech Króli. Ulicami miasta szły setki świnoujścian ze swoimi dziećmi. Na szczęście pogoda w tym roku dopisała.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Pierwszy raz zorganizowano go w Świnoujściu rok temu z inicjatywy ks. Piotra Superlaka.

Uliczny korowód jasełkowy rozpoczął się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza (przy ul. Piastowskiej). O godz. 12:30 wyruszył z kościoła i przeszedł ulicami miast Piastowską, B. Chrobrego, Armii Krajowej na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus. Trasę orszaku zabezpieczali policjanci.

W centrum miasta mieszkańcy kolędowali i uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Także 8 Flotylla Obrony Wybrzeża zaangażowała się w pomoc przy organizacji tradycyjnego orszaku i poczęstowała wszystkich uczestników wojskową grochówką.

 

 

1 Komentarz

  1. Agenda22 temu

    6 stycznia 2018 na 16:59

    Kiedyś były podziękowania za pomoc w przygotowaniu manifestacji pierszomajowej.

  2. Agusia temu

    6 stycznia 2018 na 15:18

    Napewno było super jak w zeszłym roku, brawa dla dzieci i Pań katechetek za pomoc w przygotowaniu jasełek .

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version