Lokalne

Stoczniowcy wciąż zaniepokojeni losami „Gryfii”

Opublikowano

w dniu

[dropcap]L[/dropcap]osy świnoujskiej stoczni remontowej Gryfia wciąż nie są pewne. Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że działalność nie zostanie przeniesiona do Szczecina. Jednak swoje obawy o jej przyszłość wyrazili podczas ostatniej sesji rady dwaj związkowcy: Bartłomiej Szmyt oraz Łukasz Stankiewicz. Ich zdaniem, są pomijani w uzyskiwaniu konkretnych informacji dotyczących przyszłości ich zakładu pracy.

– Nasze pisma pozostają bez odzewu. Czekamy na plan naprawczy. Nastąpiło kilka zmian w zarządzie stoczni. Zakład w Świnoujściu jest pomawiany m.in. o to, że ludzie tu źle pracują. Ktoś wykonuje krecią robotę – relacjonował ostatnie wydarzenia w stoczni Bartłomiej Szmyt. – Nie ma konkretnych decyzji – zaznaczył.

Więcej nowych informacji miał za to przewodniczący rady Dariusz Śliwiński. Według pisma skierowanego przez sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w pomoc finansową ma zaangażować się ministerstwo zlecając remonty okrętów w stoczni Gryfia, w tym zaplanowany w najbliższym czasie remont stacjonującego w Świnoujściu ORP Lublin.

Związkowcy zasygnalizowali potrzebę zwołania kolejnej nadzwyczajnej sesji rady z udziałem przedstawiciela Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych „Mars” – właściciela stoczni.

– Jako większościowy właściciel stoczni, fundusz Mars FIZ zwrócił się do zarządu MSR Gryfia z prośbą o przedstawienie możliwych wariantów wyjścia z obecnej, trudnej sytuacji ekonomicznej, w której znajduje się stocznia. Podejmowane są wysiłki, aby zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju obydwu zakładów MSR Gryfia. Planowane projekty dążą do zwiększenia aktywności styczniowej.  Wśród najważniejszych z nich, między innymi można wymienić budowę okrętu dla Marynarki Wojennej, rozbudowę floty promów dla  polskich armatorów, a także budowę floty lodołamaczy rzecznych – napisał Bartosz Kownacki.

Przypomnijmy, że jednym z kolejnych pomysłów ratowania stoczni jest współpraca Lotosu w zakresie recyklingu platform wiertniczych. W tej sprawie podpisano nawet list intencyjny.

W świnoujskiej części stoczni Gryfia pracuje 250 osób.

 

 

1 Komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    4 lutego 2018 na 19:30

    Odciąć Szczecińskiego pasożyta od Świnoujskiej remontówki!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version