Lokalne

Dorota Konkolewska odeszła z partii Nowoczesna

Opublikowano

w dniu

Dorota Konkolewska złożyła legitymację członkowską partii Nowoczesna. Jak tłumaczy, chodzi o konflikt personalny z władzami województwa. Byli już członkowie Nowoczesnej zapowiadają start w najbliższych wyborach samorządowych jako kandydaci niezależni z liberalnym programem dla Świnoujścia.

– Po objęciu przywództwa w województwie przez posła RP Radosława Lubczyka i powierzeniu przez niego wiceprzewodnictwa Tomaszowi Szybowskiemu konflikt eskalował. Dążenie po nowych wyborach do objęcia stanowisk partyjnych przez osoby, których zachowania lub poglądy dawno przestały być zgodne z ideą i programem Nowoczesnej były na tyle duże , że porozumienie nie miało już sensu – tłumaczy Dorota Konkolewska z oświadczeniu przesłanym do mediów.

W ślad za założycielką koła w Świnoujściu, pozostali członkowie także złożyli legitymacje (przyp. poza jedną osobą).

37 Comments

 1. KIZIU temu

  14 marca 2018 na 14:21

  I słusznie zrobiła .Zresztą Pani Konkolewska jest osobą o wyjątkowej kulturze i umiejętności zarządzania,I nie retuszuje swoich zdjęć jak pewna ruda radna

 2. Normalny temu

  14 marca 2018 na 09:07

  I co, boli prawda?

 3. manik temu

  13 marca 2018 na 21:21

  Od razu widać ile była warta ta partyjka w Świnoujściu, skoro wraz z przewodniczącą legitymacje oddali pozostali jej członkowie. Co to za działacze, którzy jak partia ma kryzys, od razu odchodzą? Ludzie bez własnego zdania, karierowicze.

  • czytelnik temu

   15 marca 2018 na 09:34

   Naucz się czytać ze zrozumieniem cyt.:”Dążenie po nowych wyborach do objęcia stanowisk partyjnych przez osoby, których zachowania lub poglądy dawno przestały być zgodne z ideą i programem Nowoczesnej były na tyle duże , że porozumienie nie miało już sensu”. Jak nie rozumiesz treści zawartej w jednym zdaniu, to lepiej się nie wypowiadaj, bo się ośmieszasz.

 4. Ula temu

  13 marca 2018 na 19:40

  Niestety głosowałam na Nowoczesną w wyborach z powodu mądrych i doświadczonych osób które w niej były w naszym województwie. Niestety pod kierownictwem pana Misiło większość z nich zrezygnowała a struktury zaczęły się sypać.

  Już w 2016 roku odeszła pani Karolina Beyer, doktor ekonomii, pracownik naukowy wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, rzecznik partii. Wcześniej zachodniopomorską Nowoczesną opuściła jedna trzecia zarządu: znany mieszkańcom ekspert do spraw morskich pan Rafał Zahorski, wiceprzewodniczący partii oraz Dariusz Graj i Artur Sarbinowski. Jako powód podawali styl kierowania partią przez Piotra Misiło.

  Zamiast nich w szczecińskim kole Północ szefem został Tomasz Szybowski (kiedyś działał w Unii Wolności) a wiceszefową jest Ewa Milczarek (działała w młodzieżówce SLD i w SLD).

  Pani Konkolewska była wiceprzewodniczącą zarządu regionu i aktywną stronniczką pana Misiło. W październiku 2017 roku aby ratować to co pozostało z Nowoczesnej w Zachodniopomorskim województwem w miejsce pana Misiło kierować zaczął poseł Radosław Lubczyk a co za tym idzie swoje wpływy w województwie straciła pani Konkolewska.

  w listopadzie 2017 roku pani Konkolewska przestała pełnił funkcję przewodniczącej koła Nowoczesnej w Świnoujściu.

  • Anonim temu

   16 marca 2018 na 15:42

   Pan Tomasz Szybowski był ostatnio pracownikiem biura poselskiego Żmudy-Trzebiatowskiej.

 5. UMJ temu

  13 marca 2018 na 17:16

  Panie Krzysztofie K. Zauważyłam, że w swoich wypowiedziach sugeruje pan wiedzę na temat funkcjonowania Nowoczesnej i pani Konkolewskiej w Świnoujściu.

  Może wyjaśni mi pan:

  1. Ile osób związanych ze świnoujską Nowoczesną i/lub Grupą Morska znalazło pracę w szpitalu za kadencji pani Konkolewskiej (na umowę o pracę, zlecenie)?

  2. Ile osób związanych ze świnoujską Nowoczesną i/lub Grupą Morska świadczyło usługi na rzecz szpitala za kadencji pani Konkolewskiej?

  • Zywie temu

   14 marca 2018 na 15:47

   i pan Krysztof zamilkł?

 6. Kazek temu

  13 marca 2018 na 11:55

  Haha ale kompromitacja! Byle problem a oni pouciekali! No tak okręt Nowoczesna tonie to smieszni politycy jak szczury uciekają. Fajnie było jak byli na fali, panoszyli się nadeci i straszyli jakie to porządki zrobią w miescie. I co? Wielkie nic! Co to za politycy co boją się problemów nawet w swojej partyjce. Dobrze ze odeszli ciekawe gdzie wyladuja te osoby bez honoru.

  • czytelnik temu

   15 marca 2018 na 09:39

   Nie masz pojęcia o czym piszesz, bo nie potrafisz jak większość tu komentujących zrozumieć i odpowiednio zinterpretować jednego prostego zdania. Wstyd.

 7. czytelnki temu

  13 marca 2018 na 11:01

  Zastanawiam się, skąd tyle frustracji i „jadu” w komentarzach tych malutkich ludzików. Czyżby bali się, że Pani Dorota osiągnie jeszcze jakieś znaczące stanowisko w Świnoujściu i będą musieli się wziąć do uczciwej pracy.

  • Kamila temu

   13 marca 2018 na 20:16

   Hahah pani Dorotce stołeczek po wyborach jak Żmurkiewicz przegra może usunąć się spod tyłka to wtedy od razu pokory nabierze. Przydałaby się jej taka szkoła bo rozumy wszystkie zjadła i bufoniasta się zrobiła jak jej 3 pryncypały z urzędu.

 8. Anonim temu

  12 marca 2018 na 20:42

  .Nowoczesna minęła – wstyd pozostał.

 9. Linu temu

  12 marca 2018 na 19:43

  Hahaha i poszło na dno plum plum było was i nie ma was baybay

 10. Krzysztof K. temu

  12 marca 2018 na 17:28

  Wytłumaczę Państwu w najprostszy możliwy sposób, gdyż sądząc po tym co zostało napisane, wspomniane kilka razy „dno” to dla Państwa sufit intelektualny. Nowoczesna była partią wartości liberalnych. Dopóki te wartości były priorytetowe dopóty warto było działać. Jeśli jednak dochodzi do takiej sytuacji jak ta opisana w artykule, i zatraca się te idee to niestety trzeba odejść z projektu. Pozdrawiam

  • Anonim temu

   12 marca 2018 na 21:50

   Panie Krzysztofie – świetnie, że doszedł Pan w końcu do takich wniosków, jednak pisząc o suficie intelektualnym, to zdradzę Panu, że znakomita większość wyborców do takich wniosków jak Pan dzisiaj, doszła już przy urnie wyborczej w 2015r. Pozdrawiam

 11. Libero temu

  12 marca 2018 na 17:15

  Pani uważa się za wszystko najlepiej wiedzącą. Jej życie to pouczanie innych. Nie toleruje ludzi o odmiennych poglądach. Ludzie na stanowiskach są jej potrzebni wyłącznie do załatwiania osobistych celów bo jest żądna władzy. Ale jest cienka jak barszcz. Jak się pojawiła Nowoczesna w Świnoujściu to ta partia była na fali a ona nie potrafiła tego wykorzystać żeby skrzyknąć ludzi i z nimi realizować to wszystko o czym tylko gadała na prawo i lewo. Bo gadać to ona potrafi, tylko działać już nie. Nikt nie chciał z nią współpracować politycznie a teraz ostała im się tylko Grupa Morska kolejna partyjka która znika z lokalnego firmamentu. I niech Krzysztof K mi nie odpowiada bo nie interesuje mnie pani zdanie tej pani.

 12. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  12 marca 2018 na 15:24

  Heeh, .Nowoczesna.
  Od samego początku, to było dno.

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 17:12

   Dno,trzy metry mółu i dopiero ktoś kto posługuje się znakami aby się podpisać. Poziom podpisu xxx.

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    14 marca 2018 na 10:37

    Niesamowite jest to, co do mnie piszesz.
    Jak brak argumentów, bo prawda uszczypnęła w d⋰⋰⋰pę, to trzeba przyczepić się do ❞niku❞, prawda?
    Od razu widać, że jesteś intelektualistką z .Nowoczesnej… ᧫ෛ

 13. Gość temu

  12 marca 2018 na 14:56

  Czytam komentarze i nie wierzę. Prócz komentarzy Pana Krzysztofa K. reszta pisana przez sfrustrowanych, zazdrosnych i nie mających pojęcia o czym piszą prostaków. Wylewających swoje żale i za wszelką cenę próbujących obrazić osoby z .N. Znając poziom inteligencji ludzi z .N nie jesteście w stanie dorównać im nawet do pięt. Wstyd. I widać jakie miernoty w Świnoujściu popierają siły polityczne inne niż .N, PO, czy nawet pis.

 14. Marek temu

  12 marca 2018 na 13:24

  I zaraz ciach do Prezia na liste albo Sławeczka, bo w partii było by ciężko a trzeba się z kimś przecież ułożyć nie? Wiec tak będzie łatwiej…. N to dno, a p K. to… lepiej nie mówić..

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 13:46

   Lepiej nie mowic, bo jak sie za dużo nakłamie to trzeba przeprosić i zapłacić a to juz boli.

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 15:50

   Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie oceniaj innych swoim prostactwem, bo siebie ośmieszasz A innych obrażasz.

   • Krzysztof K. temu

    12 marca 2018 na 16:28

    Nie wiedzialem ze jestem z Panem na Ty, zreszta szkoda komentowac tak błyskotliwą odpowiedź. Pozdrawiam i milego dnia życzę

 15. mieszkaniec temu

  12 marca 2018 na 11:27

  Ojojoj. Nowoczesna leci w sondażach na łeb na szyję (o ile można użyć takiego sformułowania do partii, która w okresie świetności mogła liczyć co najwyżej na 8 procent, a obecnie balansuje na progu 5 procent) i okazało się, że „nowa siła w polskiej polityce” po prostu odchodzi w niebyt. Liczyli, że będą w nowej, silnej partii, nie pykło, to teraz uciekają z tonącego okrętu. Nie szanuję takich ludzi. Po prostu ewakuacja, zero ideałów, a tylko usta pełne frazesów. Tylko czekać aż wypłyną w „niepolitycznej” Całej Wstecz czy jak im tam lub innej Platformie O… błudników. Wiem, że towarzystwo z N. to czyta zatem polecam już teraz samemu kupić wam maść na ból d. Tu nie chodzi o to, czy ja kogoś z was lubię czy nie lubię – po prostu nie szanuję osób, które skaczą z kwiatka na kwiatek, lezą tam gdzie się akurat opłaca być. A to jest cała prawda o Was i ta prawda Was – państwo z N. – w oczy kole.

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:57

   Wnioskuje ze ten komentarz wynika z braku wiedzy. Jesli nie zna Pan wszystkich składowych to prosze nie poddawac tego analizie, bo jest ona błędna.

   • mieszkaniec temu

    12 marca 2018 na 12:02

    To w takim razie panie Krzysztofie K. – skoro jest pan wszystkowiedzący, to proszę mi napisać, gdzie się teraz towarzystwo ze świnoujskiej N. „odnajdzie”? Niepolityczne stowarzyszenie czy „kontenerowa koalicja”? Może PiS? Nie dość, że są u władzy, to w sondażach też stoją wyśmienicie. Opłaci się…

    • Krzysztof K. temu

     12 marca 2018 na 12:25

     Nie uważam, ze jestem wszechwiedzacy, nikt nie jest. Ale nie oceniam w kategoriach czarno-białe, tylko staram się uwzględniać wszystkie możliwości i fakty. Z tego co wiem to większość członków dalej będzie działała pod szyldem Grupy Morskiej.

     • mieszkaniec temu

      12 marca 2018 na 19:14

      Czyli jednak do Całej Wstecz. I po co była ta dyskusja? Przecież pisałem jak jest na samym początku. Pozdrawiam.

  • Anonim temu

   12 marca 2018 na 12:58

   Szczera prawda szacun????????????

 16. leo temu

  12 marca 2018 na 10:30

  i koniec tej kilkuosobowej partyjki w swinoujsciu, która i tak nic warta nie była tak jak i np szpitali, który jest chyba najgorszym przybytkiem do leczenia na Pomorzu

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:05

   Całe szczęście, że Pan jest coś warty. Inaczej bylibyśmy zgubieni.

 17. wstyd temu

  12 marca 2018 na 10:07

  CAŁA PRAWDA o Dorocie Konkolewskiej. Konfliktowa, bezideowa, słaby menadżer pozywający każdą osobę, która ją krytykuje do sądu (albo strasząca sądem). Żal, żal, żal. Nawet w trzyosobowej partii nie wytrzymała.

  ps. i gdzie się Pani podczepi? Grypa Morska?

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:04

   Pozywa każdą osobę która kłamie, czyli taką osobę jak Pan/Pani. Jesli już rzuca się hasła to prosze poprzeć je dowodami. Żenujący to jest Pana/Pani komentarz. Polecam maść na ból dupy 🙂

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    12 marca 2018 na 15:21

    Mąż Pani Dorotki?

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 17:19

   Wstyd to chyba osobie która wypociła tak mizerny wpis. I od razu się podpisała. Może ma już sprawę i stąd tyle jadu. Tylko współczuć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version