Lokalne

Załamanie pogody. Prezydent Świnoujścia spotkał się ze strażakami i załogami promów [ZDJĘCIA]

Według ostatnich prognoz, poziom wody w porcie powinien się stabilizować. Najgorzej jest na przeprawach promowych oraz na zalanych ulicach położonych najbliżej kanału portowego. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz spotkał się ze strażakami wypompowującymi wodę z ulicy Chrobrego oraz rozmawiał z załogami promów kursującymi pomiędzy świnoujskimi wyspami.

– Na szczęście prognozy są optymistyczne. Wiatr ma już – choć powoli – słabnąć, a koło północy dodatkowo zmienić kierunek z północnego i północno – zachodniego na zachodni. My świnoujścianie dobrze wiemy, że oznacza to koniec cofki i woda będzie powoli opadać. Oby tylko te prognozy się potwierdziły – napisał prezydent Świnoujścia na swoim facebookowym profilu.

Według ostatnich prognoz, poziom wody w porcie powinien się stabilizować. Koło północy wiatr ma zacząć słabnąć. Obie świnoujskie przeprawy promowe funkcjonują, choć na tej ogólnodostępnej (Karsibory) czas przeprawy jest dłuższy, niż zwykle. Spowodowane jest to koniecznością wysokiego ustawienia ramp i co się z tym wiąże dłuższym, niż normalnie czasem załadunku i rozładunku pojazdów. 

Jednocześnie przypominamy, że silny wiatr mógł naruszyć systemy korzeniowe nawet zdrowych drzew. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wchodzić na razie do parków i na inne tereny zadrzewione, na przykład cmentarze. Miejskie służby  apelują także do właścicieli prywatnych terenów, aby dokonali sprawdzenia stanu drzewostanu.

 

Źródło: WB, BIK Świnoujście, dd, R. Ignaciuk

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version