Lokalne

Zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących

Opublikowano

w dniu

W ciągu jednego dnia świnoujscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich, po zjechaniu z promu pasażersko-osobowego, zamierzało kontynuować podróż w głąb kraju. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad promil alkoholu. Wszystkich czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe.

W ciągu minionej soboty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, prowadząc wzmożone działania kontrolne, wyeliminowali z dalszej jazdy czterech nietrzeźwych kierowców.

Trzech spośród kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol, mundurowi zatrzymali do kontroli po zjechaniu z promu pasażersko-osobowego. 52-letni obywatel Turcji kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes miał w organizmie blisko promil. Podobny wynik zarejestrowało urządzenie Alco Sensor w wydychanym powietrzu przez 38-letniego mieszkańca Żor, kierującego osobówką marki Volvo. Z kolei badanie 45-letniego mieszkańca Warszawy siedzącego za kierownicą vw wykazało zawartość alkoholu w ilości blisko pół promila. Wymienieni mężczyźni, po opuszczeniu jednostki pływającej zamierzali kontynuować podróż samochodem w głąb kraju, na szczęście policjanci uniemożliwi im to.

Czwarty z zatrzymanych nietrzeźwych zmotoryzowanych okazał się niechlubnym rekordzistą. Policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na jadący ulicą Matejki samochód marki Dacia, którego styl jazdy mógł wskazywać, iż osoba siedząca za kierownicą jest nietrzeźwa. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu potwierdziło przypuszczenia stróży prawa – 59-letni mieszkaniec Świnoujścia prowadził auto, mając w organizmie ponad promil. Dalsza kontrola wykazała ponadto, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania.

Za złamanie przepisów prawa sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grożą im surowe konsekwencje prawne i finansowe, o wysokości których zdecyduje świnoujski sąd.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne. Osoby, które siadają za kółkiem po alkoholu cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność, gdyż stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy o możliwości darmowego sprawdzenia swojego stanu trzeźwości w każdej jednostce Policji za pomocą urządzenia alcoblow. Dzięki temu upewnimy się, że trzeźwi wsiądziemy za kierownicę.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version