Lokalne

Remont Wojska Polskiego wpłynie na spadek obrotów na przygranicznym targowisku?

Opublikowano

w dniu

Od połowy stycznia zamknięte jest skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego z Bałtycką w Świnoujściu. To miejsce w którym odbywa się przygraniczny handel. Sprzedawcy przyglądają się postępom prac, ale jednocześnie zauważają spadek liczby kupujących i niższe zarobki. Niemieccy klienci wybierają teraz drogę dojazdową przez Garz, a nie tak jak to było do tej pory – przez Ahlbeck – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Większość jeździ przez Garz i  wolą zahaczyć o markety, które są po drodze, niż jechać przez całe miasto, żeby tu zrobić zakupy – mówi handlująca na przygranicznym targowisku.

Na ulicy jest teraz budowana kanalizacja deszczowa. Brak odwodnienia i tworzące się kałuże były jednym z podstawowych powodów, które wpłynęły na decyzję o przebudowie ulicy. Jednocześnie na tym samym odcinku powstaje infrastruktura drogowa, która umożliwi dojazd od nowych terenów przewidzianych pod inwestycje komercyjne.

– Jest to inwestycja oczekiwana od wielu lat. Opóźniła się trochę ze względu na oczekiwanie środków unijnych. Uwzględniamy potrzeby handlu, który odbywa się wzdłuż ulicy. Zgłoszenia dotyczyły głównie parkingów, aby klienci handlowców mogli gdzieś zaparkować. Mamy to na uwadze. Dziś nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń – ruch odbywał się tak jak dotychczas, samochody parkują tak jak dotychczas – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia, odpowiedzialna za inwestycje drogowe.

Ruch na wprost ulicy Wojska Polskiego zarówno w kierunku granicy jak i centrum miasta, jest możliwy dzięki wybudowaniu tymczasowej jezdni pomiędzy ul. Bałtycką i Chodorowskiej. Po zakończeniu modernizacji powstanie duży parking przy ulicy Legionów.

 

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  10 lutego 2019 na 12:26

  Nie wyobrazam sobie aby ta dzungla obrzydliwa zwana …targowiskiem przy granicy dalej trwala po remoncie.Powinno powstac targowisko nowe przygraniczne z parkingiem toaletami,jakies proste baramy szybkiej obslugi…jak na typowym targowisku…bo to co jest nalezy zburzyc i zdezynfekowac….ciekawe na co czeka p.prezydent z ta decyzja….

  • Anonim temu

   10 lutego 2019 na 21:57

   Malkotenci jak zwykle komentują…

 2. Mieszkaniec temu

  9 lutego 2019 na 10:03

  A czy handlująca zdaje sobie sprawę, że jak trwała budowa innych ulic i również był spadek obrotów w czasie od pół roku do roku bo nie było żadnego dojazdu, to nikt z tym nie szedł do prasy ? To może zostawmy po staremu, wtedy handlująca będzie zadowolona.

 3. Kaczor temu

  8 lutego 2019 na 19:59

  Obroty to handlowcom dopiero spadną,gdy na koniec przebudowy ul. Wojska Polskiego okaże się że przy tej ulicy nie zaplanowano żadnego miejsca parkingowego!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version