Lokalne

Mały „Impuls” za dużą kwotę

Opublikowano

w dniu

Siedem tysięcy sto złotych – dokładnie za taką sumę firma Nakar z Drawska Pomorskiego wylicytowała model pociągu „Impuls”, który marszałek Olgierd Geblewicz przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W piątek 8 lutego Impuls trafił w ręce nowego właściciela.
Model przedstawia jeden z najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych pojazdów w taborze Pomorza Zachodniego. Ich producentem jest NEWAG SA. Właśnie takie pociągi województwo zakupiło w ostatniej, zakończonej jesienią 2018 r. transzy zakupów, które kosztowały ponad 400 mln zł.
Model, który wylicytowała firma Nakar to skład trzyczłonowy. Marszałek otrzymał go w prezencie od Zbigniewa Konieczka, prezes zarządu spółki NEWAG.
– Dotychczas stał w moim gabinecie. Cieszę się, że znalazł nowego właściciela. Jeszcze bardziej cieszę się, że kwota 7 tysięcy złotych powędrowała na konto najpiękniejszej akcji w Polsce, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i za ich pośrednictwem na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. Dziękuję za tak wielkie serce i hojność – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.
– Model stanie w siedzibie firmy w Drawsku Pomorskim, gdzie zajmie godne miejsce. Będzie tam pasował, bo zajmujemy się m.in. automatyką  kolejową – mówił Hubert Tabaczek,przedstawiciel firmy. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest m.in. w prace modernizacyjne ważnej magistrali na Pomorzu Zachodnim. Chodzi o remont linii kolejowej 210 ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała niebagatelną kwotę ponad 92 mln zł. Z tego aż 12 mln to wynik internetowych aukcji. To rekordowa suma w historii orkiestry.
W tym roku wolontariusze WOŚP zbierali na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
Źródło: WZP

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version