Lokalne

Międzyzdroje. Rusza „Akcja Posesja”. Za darmo można wyrzucić śmieci

Opublikowano

w dniu

Wizerunek miasta to nie tylko tereny gminne, o które z dużą starannością dba Zakład Ochrony Środowiska. To każde podwórko, posesja, teren przed sklepem, przyuliczne skwery. W trosce o wygląd miasta komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w dniach 4 – 8 marca sprawdziła stan posesji na terenie Gminy Międzyzdroje. Stwierdzono nieporządek na 36 posesjach. W przypadkach uporczywego uchylania się od uporządkowania posesji nakładane są mandaty karne lub kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu.

Władze naszego miasta w dbałości o jego wygląd rozpoczynają pilotażowy projekt ,,Akcja Posesja”. Akcja będzie trwała od 18 marca do 16 kwietnia. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcą uporządkować swoje posesje do nieodpłatnego pobrania 1 worka na śmieci. Można je pobierać w Zakładzie Ochrony Środowiska ( kasa, sekretariat) od 7.00 do 15.00 lub w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w godzinach pracy Urzędu, pokój nr 3 ( parter).

W każdy poniedziałek rozpoczynając od 18 marca prosimy zgłaszać konieczność wywozu zapełnionego worka do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach telefonicznie 91 32 75 657 lub email: um_danutaskrzypczak@miedzyzdroje.pl  w godzinach od godz.8.00 do 13.00. Zgłoszenia przyjmowane są tylko w poniedziałki w podanych godzinach.

We wtorki w godzinach od 7.00 do 14.30 odbędzie się wywóz odpadów zgłoszonych w poniedziałek. Przygotowane do odbioru worki prosimy o wystawienie przed posesję.

A dla tych wszystkich mieszkańców, którzy dbają o swoje podwórka, upiększając tym samym nasze miasto, dedykujemy specjalnie dla nich przygotowany konkurs pn. ,,Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy”. O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.
Tymczasem zapraszamy do wiosennej Akcji Posesja. Rozpoczynamy od 18 marca 2019 roku. Ostatni wywóz zgłoszonych odpadów nastąpi 16 kwietnia.

Joanna Ścigała
Rzecznik prasowy
UM w Międzyzdrojach

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version