Lokalne

Prawie milion euro na rewitalizację Parku Zdrojowego

Opublikowano

w dniu

Świnoujście dostało 975 tysięcy euro dofinansowania do rewitalizacji kolejnej części Parku Zdrojowego. Chodzi o teren parku pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Dofinansowanie ze środków unijnych to aż 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. A to oznacza, że ze swojego budżetu miasto będzie musiało dołożyć do tej inwestycji tylko 15 procent.

O fundusze na rewitalizację Miasto Świnoujście starało się w ramach jednego projektu z niemieckimi sąsiadami, a konkretnie Ogrodem Zoologicznym w Greifswaldzie i Feldherren Akademie. Środki na ten wspólny polsko – niemiecki projekt przyznał Komitet Monitorujący Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze Przednie/Branderburgia/Polska.

Ten projekt to kolejny przykład, że warto współpracować z sąsiadami. Korzystają na tym obie strony – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Mamy już tego przykłady w naszym mieście.

W ostatnich latach właśnie dzięki wspólnym polsko – niemieckim projektom, powstała tak popularna Transgraniczna Promenada łączącą Świnoujście z niemieckimi kurortami, ścieżka rowerowa do Kamminke, edukacyjne place zabaw przy ulicy Mieszka I oraz przy filii domu kultury w Karsiborze. To nie wszystko. Z unijnego dofinansowania polsko – niemieckich projektów przybudowywana jest także ulica Wojska Polskiego, dobiega końca budowa nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej, otrzymaliśmy także środki na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej.

Teraz czas na kolejny etap rewitalizacji Parku Zdrojowego. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną zabiegi sanitarne drzewostanu, powstaną nowe alejki, przywrócone zostaną dawne elementy parkowej infrastruktury: powstanie plac koncertowy wraz z odpowiednią do tego altaną, przewidziano także rekonstrukcję poidełek dla ptaków. Przebudowany zostanie plac zabaw, zamontowane będą nowe urządzenia i elementy małej architektury, a cały teren tej części parku zostanie oświetlony.

Oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie nastąpi w drugiej połowie tego roku, a rewitalizacja parku ma zakończyć się w 2021 roku.

Fot. i tekst: BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

 1. mada temu

  19 marca 2019 na 15:59

  no fajnie, będą psy mogły srać w ładnym parku

  • Inka temu

   19 marca 2019 na 17:58

   chyba o tym też pomyśleli i ma być jakiś wybieg ale ja wolałabym żeby w parku tego nie wygradzali bo szpeci. Widziałam w Szczecinie.

   • Szczecinianin temu

    20 marca 2019 na 10:00

    Proste – niskie ogrodzenie mniej szpeci niż psie kupy.

 2. Sławek temu

  19 marca 2019 na 14:55

  Super Nareszcie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version