Lokalne

Piotr Piwowarczyk został wybrany prezesem Świnoujskiej Organizacji Turystycznej na kolejne trzy lata

Opublikowano

w dniu

W środę Świnoujska Organizacja Turystyczna wybrała swojego prezesa. Ponownie i jednogłośnie został wybrany nim Piotr Piwowarczyk.  Zapowiedział, że przed organizacją sporo pracy.

– Świnoujska Organizacja Turystyczna w 2019 roku zajmować się będzie przede wszystkim lobbingiem turystycznym, który będzie polegał wszystkim na dużej aktywności przy pracach nad dwoma ważnymi dokumentami: strategią rozwoju turystyki oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.  To kluczowe dokumenty, które są kluczowe dla rozwoju przestrzennego miasta – mówi prezes Piotr Piwowarczyk.

Branża turystyczna musi zjednoczyć się i podjąć decyzję czy akceptuje rozwiązania zaproponowane w kontekście budowy terminala kontenerowego na Warszowie, lecz nie tylko.

– Przypomnę, że lobbowanie na rzecz rozwoju gospodarki turystycznej, będzie też szukaniem nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, czyli bezpłatną komunikacją i elektrycznymi autobusami, a także  wspólnego brandu Świnoujścia i wprowadzenie systemu zachęt i kooperacji samorządu z przedsiębiorcami – dodaje Piotr Piwowarczyk.

Podstawowym zadaniem organizacji turystycznej jest integracja społeczności oraz tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, a także promocja lokalnych atrakcji.

1 Komentarz

  1. sympatyk temu

    29 marca 2019 na 14:16

    Bardzo dobry wybór. Wspaniały człowiek, który sporo robi dla miasta. Takiego prezesa ŚOT Świnoujście nie miało, a po nim długo mieć nie będzie. Panie Piotrze! Kiedy w końcu zdecyduje się Pan startować do samorządu? Miasto potrzebuje człowieka z wizją!

  2. dobry sygnał temu

    28 marca 2019 na 16:19

    Ponowny wybór Pana Piotra Piwowarczyka na funkcję Prezesa ŚOT, to dobry sygnał w kierunku prawidłowej turystyki w mieście. Jest to bowiem człowiek, którego celem jest właściwy rozwój turystyki, w której znajdzie się miejsce dla lewo i prawobrzeżnej części Miasta. To człowiek, który wiele lat temu ocalił od zapomnienia piękne obiekty historyczne, które niszczały i były bezlitośnie dewastowane. To piękny obecnie Fort Gerharda i Podziemne miasto. To człowiek o wielkim sercu i nietuzinkowym spojrzeniu na naszego miasto. Serdecznie gratuluję Panu Prezesowi i Zarządowi ŚOT wyboru. Powodzenia w działaniu !!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version