Lokalne

Brakuje płytek chodnikowych. Poważna awaria linii produkującej

Opublikowano

w dniu

Do końca maja miała być zakończona budowa Promenady Zdrowia. Niestety rozpoczął się już czerwiec, a na dwóch jej końcach oraz zajściach na plażę ciągle brakuje płytek. Na dodatek od dawna nie są one układane. 

Jest już praktycznie nasadzona cała zieleń. Mamy ścieżkę rowerową oraz rolkową i wrotkową. Brakuje tej najważniejszej części – czyli dokończenia ciągów pieszych.

Powodem opóźnienia prac – jak się okazuje – była awaria taśmy produkcyjnej w zakładzie produkującym płytki na naszą promenadę.

Płytki wykonywane są na zamówienie wykonawcy Promenady, konsorcjum MCC – Molewski. Są one specyficzne, inne niż większość dostępnych na rynku. Przede wszystkim mają większą grubość. Jest to 10 cm. Standardowo produkowane są najczęściej płytki o 8-centymetrowej grubości.

Grubsze mają większą wytrzymałość, a ta jest wskazana, by nie zostały zniszczone w przypadku konieczności przejazdu po promenadzie samochodów technicznych (np. służb, które będą je czyściły) czy choćby pogotowia ratunkowego lub policji.

Producentem płytek na świnoujską promenadę jest firma Probet-Dasag z Żar, mająca zakład produkcyjny w Żaganiu. Na początku maja doszło tam do awarii, która usunięta została dopiero po trzech tygodniach. Wówczas można było wznowić produkcję.

Pierwszy transport płytek wykonanych już po awarii ma dotrzeć do Świnoujścia w poniedziałek lub wtorek. Ma to być 3 tys. m kw. Wykonawca zobowiązał się, że ich układanie rozpocznie od brakującego fragmentu pomiędzy ul. Powstańców Ślaskich i Energetyków.

Jednocześnie, sukcesywnie mają być dostarczane kolejne partie płytek.

Źródło: UM Świnoujście

1 Komentarz

  1. termin niedotrzymany temu

    5 czerwca 2019 na 09:16

    a co to za tłumaczenie się że brak płytek od jednego producenta, nie ma tam to zamawia się gdzieś indziej i dotrzymuje się terminu realizacji! faktem jest że jest opóźnienie w wykonaniu promenady i ktoś powinien za to beknąć i firma płacić odszkodowanie !

  2. usdmr temu

    4 czerwca 2019 na 17:26

    na sezon będzie koncertowo rozgrzebane dalej….

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version