Lokalne

Festyn. Poszukiwani rodzice zastępczy. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W niedzielę w Świnoujściu zorganizowano piknik podczas którego promowano rodzicielstwo zastępcze.

W Świnoujściu są poszukiwani rodzice zastępczy. Ta forma rodzicielstwa jest daje szansę dla dziecka na funkcjonowanie w warunkach domowych.

– Zdarzają się niestety bardzo trudne sytuacje, w których dzieci nagle zostają pozbawienie opieki rodzicielskiej. W takich sytuacjach trafiają do pogotowia opiekuńczego.  Mamy także Rodzinny Dom Dziecka, gdzie przebywają dzieci potrzebujące opieki, wychowania i miłości. Są również rodziny zastępcze – spokrewnione i zawodowe. Na dziś jest ponad 60 rodzin zastępczych w który wychowuje się około 80 godzin – mówi mówi Gabriela Poniedziałek-Petruk, dyrektor MOPR w Świnoujściu.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu poszukuje kandydatów na sprawujących rodzinną pieczę zastępczą.

O powierzeniu dziecka rodzicom zastępczym może zdecydować wyłącznie Sąd Rodzinny.

Pracownicy MOPR oferują bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, rodzinną, szkolenia, spotkania grupy wsparcia. Można liczyć także na pomoc finansową i wsparcie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Szczegółów należy szukać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dąbrowskiego 4, Dział Pieczy Zastępczej i Poradnictwa Specjalistycznego (pokoje: 107 na I piętrze, 209 na II piętrze, tel. 091/3225496, 3225483).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version