Lokalne

Powroty z długiego weekendu. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Policyjna akcja „ Znicz 2019” w tym roku trwać będzie 4 dni. Rozpoczęła się 31 października i trwać będzie nieprzerwanie do niedzieli 3 listopada br. Za nami dwa bardzo pracowite dla służb dni. O bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, jak i odwiedzających w tym szczególnym czasie nasz region dbają policjanci rożnych pionów. Funkcjonariusze udzielają pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu , ale również dbają o płynność ruchu na drogach i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Eliminują z dróg piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących, reagują na wszelkie naruszenia przepisów prawa. Przed nami zbliżające się powroty do miejsc zamieszkania. Uważajmy na drogach !

Od początku policyjnej akcji Znicz 2019 do dzisiejszych godzin porannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których osoba poniosła śmierć, a zostało rannych. Porównując antologiczny okres zeszłorocznej policyjnej akcji, w okresie od 31.10.2018- 01.11.2018r. odnotowaliśmy wypadków, w których 10 osób zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 31 października br. w powiecie drawskim. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż w miejscowości Złocieniec 82 letnia piesza została potrącona przez kierującego Fordem Transt. Seniorka odniosła obrażenia ciała i przewieziona została do szpitala. Następnego dnia lekarz ze szpitala poinformował o jej śmierci. Policjanci z Komendy w Drawsku Pomorskim ustalają świadków tego zdarzenia oraz okoliczności wypadku

Niestety pomimo apeli, podczas dwóch pierwszych dni policyjnej akcji Znicz na naszych drogach zatrzymano ponad 16 nietrzeźwych kierujących i 4 po użyciu alkoholu. W ubiegłym roku, w antologicznym okresie zatrzymano na zachodniopomorskich drogach również 16 nietrzeźwych i 3 po użyciu alkoholu. .

Za nami półmetek tegorocznej policyjne akcji. Dziś rozpoczął się Dzień Zaduszny, to kolejny dzień naszych działań, jutro wielu z odwiedzających nasz region będzie opuszczać nasze województwo, część osób zrobi to już dzisiaj.

Apelujemy o bezpieczeństwo i rozwagę.

Na głównych ciągach komunikacyjnych jest więcej patroli. Mundurowi będą kontrolować prędkość pojazdów, sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów. Policjanci będą reagować w każdym przypadku naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy zostaną naruszone przepisy ruchu drogowego dotyczące relacji pieszy – kierujący.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

Apelujemy także do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Wszyscy zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach, aby każdy mógł szczęśliwie i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Zespół Prasowy KWP / IK

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version