Lokalne

Krwiodawstwo. Nasi żołnierze oddali 30 litrów krwi dla potrzebujących saperów

Opublikowano

w dniu

Blisko 30 litrów krwi oddali żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu podczas zbiórki krwi zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa pod hasłem „SAPERZY”.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 8 października, około godziny 13.40, podczas usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w Kuźni Raciborskiej. Po niekontrolowanym wybuchu nagła śmierć przedwcześnie zabrała z naszego grona 3 saperów służących w 29 Patrolu Rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Odeszli przedwcześnie jak wszyscy, którzy są nam bliscy. Pozostawili niezrealizowane marzenia, a przede wszystkich kochające żony, dzieci, rodziców, swoich bliskich. Polegli wykonując zadanie bojowe w czasie pokoju. W trakcie tego tragicznego zdarzenia poważne obrażenia odniosło dwóch saperów. Żołnierze Ci wymagają długotrwałego specjalistycznego leczenia.

W związku z tym wypadkiem w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju prowadzona jest honorowa zbiórka krwi pod hasłem „SAPERZY”. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża odpowiadając na apel o pomoc dołączyła się do akcji. W zbiórce krwi zorganizowanej na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu udział wzięli chętni żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej. Dodatkowo w świnoujskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa można w dalszym ciągu honorowo oddać krew na hasło „SAPERZY” poza godzinami służbowymi, w dogodnym terminie. W sumie udało się już pozyskać prawie 30 litrów krwi.

****

Dodatkowo w związku z dramatem rodzin żołnierzy, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę środków, które zostaną przeznaczone na pomoc najbliższym poszkodowanych oraz na leczenie rannych. Każda wpłata, choć na chwilę pozwoli zabezpieczyć finansową przyszłość rodzinom poległych jak i pomoże w leczeniu rannych.

Środki pieniężne na ten cel można przekazać na konto:

Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego

Ul. Długa 13/15, 00-238 Warszawa

Nr rachunku: 31 1240 1138 1111 0010 0687 3166

Tytułem: „Saperzy z Gliwic”

Zbiórka prowadzona jest do 31.01.2020 r.

W ramach wpłaty przez jedną osobę można przekazać środki do kwoty 4902 zł, jako kwotę korzystającą ze zwolnienia od spadku i darowizn. 100% wpłaconych środków zostanie przekazane potrzebującym.

Źródło: 8. FOW

 

 

1 Komentarz

  1. Badbar10 temu

    12 listopada 2019 na 15:40

    A to nie Mon czasem powinien zabezpieczyć przyszłość finansowa tych rodzin poległych żołnierzy, toć na ofiary rodzin smolenskich wydał już prawie 100 mln więc jak by dał po 1mln dla tych rodzin to chyba byłoby wystarczające zabezpieczenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version