Lokalne

Międzyzdroje. Budżet na 2020 rok przyjęty jednogłośnie!

Opublikowano

w dniu

Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się o godz.10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Na wniosek Burmistrza wprowadzono zmiany do porządku obrad. Wprowadzono projekty uchwały dot. zmian w budżecie, przewozów na terenie sołectw, listy inkasentów pobierających opłatę miejscową, dofinansowania na cmentarz miejski i stadion miejski, projekty związane ze sprzedażą, dzierżawą i nabyciem nieruchomości, jak również projekt uchwały o zmianie w Strefie Płatnego Parkowania oraz programy profilaktyczne.

Kolejny punkt to sprawozdanie Burmistrza z prac pomiędzy sesjami.

Radna Iwona Czyż zapytała o Festiwal Gwiazd, projekt zieleni i toalet miejskich. Radna Dorota Klucha zapytała o spotkanie w Urzędzie Morskim dotyczące budowy zejścia A na plażę, zagospodarowania plaży w Wapnicy, budowę kładki po koronie wydmy po stronie wschodniej. Natomiast radny Bogusław Sutyła zapytał o przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków.

Najważniejszą uchwałą w porządku obrad była uchwała budżetowa na 2020 rok. W budżecie zostały uwzględnione wszystkie wnioski radnych, które zgłaszali na posiedzeniach komisji. Budżet na 2020 rok zakłada dochody na poziomie ponad 66 mln, wydatki na poziomie 77 mln, a deficyt w granicach 11 327 mln złotych. Przed głosowaniem Burmistrz przedstawił sytuację finansową, w jakiej obecnie znajduje gmina.

,,Głównymi gałęziami, których rozwój wyraźnie przyśpieszył w ostatnich 3 latach w naszej Gminie jest branża noclegowa i gastronomiczna. Widać zwiększone wpływy do budżetu właśnie z tych branży. Każdy wydatek jest kosztem innego i trzeba wybrać, co jest najważniejsze dla mieszkańca. Priorytetem są wydatki majątkowe, które zostają na lata. Ważny jest budżet obywatelski, ciekawe projekty, które będą w nowym roku realizowane i konieczność zwiększania środków finansowych na ten cel w kolejnych latach.” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Międzyzdroje na 2020 rok.

Burmistrz podziękował radnym za pracę podczas posiedzeń komisji.

Pozostałe uchwały zostały przyjęte według porządku obrad.

Miłym świątecznym akcentem podczas sesji była wizyta harcerzy z X szczepu „Gniazdo” ZHP  z Międzyzdrojów, którzy na ręce Burmistrza Mateusza Bobka przekazali betlejemskie światełko pokoju. Hasło tegorocznej 29. edycji brzmi „Światło, które daje moc”.

Na koniec sesji Przewodniczący Jan Węglorz i Burmistrz Mateusz Bobek złożyli wszystkim mieszkańcom i gościom życzenia zdrowych radosnych świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.

Treść uchwał dostępna będzie na www.bip.miedzyzdroje.pl  w zakładce System Rada, a relację będzie można obejrzeć na stronie https://miedzyzdroje.tv-polska.eu/ w zakładce „Sesje rady”.

 

 

 

Joanna Ścigała

Rzecznik prasowy UM

w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Krawczyk

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version