Lokalne

V Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki za nami!

Opublikowano

w dniu

Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki już na stałe zagościł w kalendarzu imprez miejskich organizowanych w grudniu w Międzyzdrojach. Impreza zainicjowana przed pięcioma laty przez Nadleśnictwo Międzyzdroje, co roku skupia uwagę mieszkańców                             i turystów. Dlaczego? Dla mieszkańców to okazja by zakupić świąteczne drzewko, jak również wystawić swoje własnoręcznie wykonane ozdoby czy wigilijne dania.

W tym roku na jarmarku, organizowanym w sobotę 21 grudnia br.  zanotowaliśmy rekordową liczbę wystawców.  Ponad 20 indywidualnych wystawców  prezentowało różnorodnie towary: świąteczne stroiki i wianki, miody i bombki, biżuterię świąteczną,  jemiołę na szczęście, ekologiczne i drewniane ozdoby. Nie zabrakło również dań wigilijnych: barszczu z uszkami, pierogów czy świątecznych pierników,   które zaproponowały międzyzdrojskie hotele: Vienna House Amber Baltic oraz Aurora Family &SPA. Na warsztatach przygotowanych przez Woliński Park Narodowy każdy mógł samodzielnie wykonać stroik świąteczny. O ciepłą strawę dla wszystkich uczestników jarmarku zadbali pracownicy nadleśnictwa, którzy smażyli pyszne kiełbaski z grilla oraz serwowali gorącą herbatę i kawę. Podczas jarmarku zaprezentowały się  dzieci z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby”, które zaśpiewały piosenki świąteczne.

Jak co roku stroiliśmy choinkę miejską ustawioną przy Międzynarodowym Domu Kultury. Dzięki uprzejmości ENEA  można ją było ubierać z wysięgnika na wysokości 2 m. Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez MDK i OPS na wykonanie bombki świątecznej. W konkursie udział wzięło 10 międzyzdrojskich rodzin. Jury konkursowe oceniało prace wg. kryteriów określonych w regulaminie konkursu, przyznając punktację od 1 do 10.  I miejsce zajęły w tym roku dwie rodziny: Czyżak – Czmoch i  Gałda – Jankowska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w organizowanej imprezie. Do zobaczenia za rok!

 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version