Lokalne

Zmiana dyrektora w Miejskim Domu Kultury

Opublikowano

w dniu

Miasto nie przedłużyło umowy z panem Andrzejem Pawełczykiem. Z końcem roku przestał kierować MDK-iem. Od 1 stycznia obowiązki dyrektora będzie pełnić pani Lidia Masłowska, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście.

Pan Andrzej Pawełczyk był dyrektorem MDK przez ostatni rok. Wcześniej prowadził Galerię Sztuki Współczesnej ms44 przy ulicy Armii Krajowej.

Miejski Dom Kultury jest samorządową instytucją kultury. Istnieje od 1954 roku. Jego celem jest m.in. tworzenie, upowszechnianie oraz ochrona kultury narodowej i regionalnej, prowadzenie edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, szczególnie dzieci i młodzieży, tworzenie zróżnicowanej oferty kulturalnej adresowanej do mieszkańców i gości naszego miasta.

Miejski Dom Kultury ma wspierać i tworzyć warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego i zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców miasta.

MDK zarządza amfiteatrem, muszlą koncertową, salą widowiskowo-sportową, dwoma galeriami sztuki i budynkiem przy ulicy Wojska Polskiego.

1 Komentarz

 1. mieszkaniec i obserwator temu

  2 stycznia 2020 na 13:35

  Nie chcę mówić, że „z deszczu pod rynnę”, ale…

 2. Robert temu

  1 stycznia 2020 na 20:59

  Szokujące jest to że Pawełczyk który był w komitecie i oficjalnie przecież Żmurkiewicza w wyborach samorządowych nie dostał przedłużenia umowy. Halo o co tu chodzi??????? Czyli to tak pan prezydent dziękuje za wsparcie. jpr

  • cóż za logika temu

   1 stycznia 2020 na 21:53

   Niezwykłą logiką się Pan kieruje. Wejście do komitetu poparcia Janusza Żmurkiewicza ma oznaczać dożywotnią gwarancję zasiadania w dyrektorskich fotelach i to bez względu jak to dyrektorowanie wygląda? Ma oznaczać pozwolenie na robienie wszystkiego bez oglądania się na wszystko i wszystkich? Super. Ja zwolennikiem urzędującego prezydenta jakimś nie jestem, ale tutaj nie mam wątpliwości, że inaczej postąpić nie mógł. Czasami zdarza się mu podjąć rozsądną decyzję i ta do takich należy.

  • Anonim temu

   2 stycznia 2020 na 00:20

   Nikt nie neguje dobrych przedsięwzięć pana Pawelczyka,tylko to co po drodze niszczył,żeby osiągnąć cel. Mówił tylko o wysokiej kulturze, a jaka tworzył…. szala złego przewazyla

  • Mieszkaniec temu

   2 stycznia 2020 na 10:28

   Szokujący jest ten komentarz , a może się nie sprawdził po prostu się nie nadaje i tylko tyle i aż tyle

 3. y temu

  1 stycznia 2020 na 18:29

  No to wracamy do ulicznych szmacianek-przebieranek, do Dody i Zenka. Po co kultura w tym bezdrzewnym miasteczku?

 4. Anonim temu

  1 stycznia 2020 na 16:01

  A kto na miejsce Maslowskiej to wiele wytłumaczy i wcale nie chodzi o działania Pawelczyka

  • JestemZMiasta temu

   1 stycznia 2020 na 17:29

   Taki wariant przyczynowo-skutkowy jest bardzo prawdopodobny.

 5. JestemZMiasta temu

  1 stycznia 2020 na 15:21

  Tego się obawiałem.
  Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu zarządza kompletnie rozbieżnymi dziedzinami i najwidoczniej o KULTURZE i jej misji w lokalnych społecznościach nie ma zielonego pojęcia.
  Miejski Dom Kultury nie powinien zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców miasta, ale je BUDOWAĆ i KREOWAĆ.
  Misją kulturalną domu kultury jest budowanie i integrowanie lokalnej społeczności , a nie budowanie publiczności. Widzę ciemność – ciemność widzę.

  • Odmiana... temu

   1 stycznia 2020 na 19:08

   A ja u Pana widzę podstawowe braki w zakresie polskiej ortografii. Może warto zacząć od nauki języka polskiego, a później brać się za kulturalne edukowanie mieszkańców Świnoujścia.

   • JestemZMiasta temu

    1 stycznia 2020 na 22:03

    „Potrzeb kulturalnych”. Inne zdanie pisałem i tak wyszło. Rozumiem, że Odmiana nie ma nic innego – merytorycznego do powiedzenia w tej sprawie

    • do Pana Capslocka. temu

     3 stycznia 2020 na 13:08

     To Pan nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Przykro mi, że zwolniono Pana ulubionego dyrektora. Chociaż nie… Tak naprawdę nie jest mi przykro.

 6. Sven temu

  1 stycznia 2020 na 14:53

  Nikomu źle nie życzę, ale w tym jednym przypadku twierdzę, że dobrze się stało. Teraz wyrzuceni instruktorzy i artyści powinni wrócić.

 7. Hermmes temu

  1 stycznia 2020 na 14:02

  Zmiana Pawełczyka na inną osobę nic tu nie da.
  Mdk jak i większość instytucji miejskich wymaga bardzo głębokich zmian ,zmian które nie wykonywane są przez ludzi tkwiących w układzie , nawet nie chodzi o samo istnienie tego układu ale o fakt braku jego naturalnej ewolucji.
  Świnoujście jest stanem umysłu z piękną plazą i wiatrakiem.

 8. Ksiadz Czesiek temu

  1 stycznia 2020 na 14:00

  Jak dobra wiadomosc i sluszna decyzja w pierwszym dniu roku ….kto spotkal sie z tym czlowiekiem tak zawodowo jak i prywatnie to wie o co chodzi!

 9. Irena temu

  1 stycznia 2020 na 13:38

  Szkoda,ze nie dozlo do kompromisu….programowego

 10. Zawiedziony temu

  1 stycznia 2020 na 13:31

  No to ładnie ;( załamka totalna … ;( To dopiero będzie super….

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version