Lokalne

Kolejne biegowe spotkanie w parku

Opublikowano

w dniu

Po 184 raz w naszym parku spotkali się biegacze, kijkarze, wolontariusze i sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu. Na parkrunie stawiło się 46 uczestników, 20 wolontariuszy (niektórzy biegający i pomagający przed biegiem lub po biegu) , kilku kibiców i 2 pieski ( w tym jeden debiutujący). Debiutowały też dwie panie – Karolina i Caroline, które zrobiły życiówkę na dystansie 5 kilometrów.

Rekord własnych zmagań osiągnął też Łukasz Gawle dopingowany okrzykami córki Marcelinki. Pomogło mu to zdobyć w dzisiejszym starcie drugie miejsce.
Klasyfikacja dzisiejszego biegu wyglądała następująco: wśród Pań pierwsze trzy były: Dominika Duszkiewicz, Renata Włodarczak (tylko 6 sekund później…) i Monika Murawska, a wśród Panów: Robert Derda, wspomniany wyżej Łukasz Gawle i Sebastian Graczykowski. Analizując współczynnik wieku w stosunku do osiągniętego rezultatu najlepsze osiągnięcia miały wśród Pań: Teresa Domalewska, Renata Włodarczak i Monika Murawska, a wśród panów: Robert Derda, Ryszard Pilz i Piotr Maćkiewicz. Szczegółowe wyniki na stronie: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Inne osiągnięcia zdobyte na dzisiejszej imprezie to uzyskanie dyplomu ukończenia 100 razy mety parkrunu przez Anetę Burnat- Szczęsną i 50 raz przez Agnieszkę Szopę Poppel. Nasz kolega Andre Lubitz z Lassan, miejscowości odległej o ok. 50 km od Świnoujścia zadebiutował jako uprawiający Nordic Walking gdyż chwilowo nie może biegać. Po instrukcjach niezawodnego „kijkarza” Marka Stefanickiego pokonał trasę jako pierwszy „patyczak”. Imprezę umilił nam słodki poczęstunek przygotowany przez kontuzjowaną, ale sprzyjającą biegaczom Roksanę Kaczmarek. Cieszymy się, że coraz więcej startujących zabiera ze sobą na napoje serwowane po biegu – własne kubki (są takie specjalne, małe, składane), co pozwala na ochronę środowiska. Zachęcamy wszystkich do zaopatrzenie się w takowe akcesoria!
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym dziś uczestnikom sobotniego spotkania i zapraszamy za tydzień na wyjątkową edycję – połączenie startu na 5 km z akcją Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 8.55 wystartują kolarze z ekipy ŚWIR-ów i inni chętni rowerzyści. O 9.00 według zasad parkrun dla biegaczy i chodziarzy a o 9.05 odbędzie się bieg dla dzieci na dystansie ok. 150 metrów, na który zapraszamy przedszkolaki i wszystkie chętne dzieci z rodzicami. Biegając można też pomagać, więc pomagajmy!!!

Zespół parkrun Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version