Lokalne

W poniedziałek przejdzie Orszak Trzech Króli

Uliczny korowód jasełkowy rozpocznie się 6 stycznia Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza (przy ul. Piastowskiej). 

O godz. 12:30 wyruszy z kościoła i przejdzie ulicami miasta: Piastowską, B. Chrobrego, Armii Krajowej na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie złożą pokłon Dzieciątku Jezus.

– Tam wspólnie będziemy kolędować i uczestniczyć w Jasełkach przygotowanych przez uczniów ze świnoujskich szkół – mówią organizatorzy.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Wydarzenie organizowane jest w wielu miastach Polski od 2011 roku.

Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.

2 Comments

 1. nie_polityczny temu

  5 stycznia 2020 na 21:41

  Na 11.30 mykam na morsowanie…

 2. JestemZMiasta temu

  5 stycznia 2020 na 18:23

  I po to była potrzebna zmiana dyrektora MDK.
  Prezydent naszego miast odczuwa ogromną potrzebę paradowania w udającej złoto koronie w otoczeniu jamiołów i tłumu poddanych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version