Lokalne

W pociągu ze Świnoujścia 29-latek zaatakował nożem funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

Podczas interwencji patrolu Straży Ochrony Kolei w pociągu relacji Świnoujście – Piła Główna, 29-letni mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariusza SOK. Napastnik został obezwładniony i ujęty.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pełniąc służbę musza się liczyć z faktem, że dbając o bezpieczeństwo podróżnych, sami narażają się na ryzyko utraty życia lub zdrowia. Tak było w minioną sobotę podczas interwencji w pociągu relacji Świnoujście – Piła Główna.

Patrol SOK otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób bez biletu, znajdujących się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie wagonu. To była z pozoru zwykła, rutynowa interwencja. Doświadczenie jednak uczy, że funkcjonariusz na służbie nigdy nie powinien tracić czujności.

Przybyły na miejsce patrol SOK otworzył zamknięte drzwi toalety, gdzie zastał ściśnięte we wnętrzu trzy osoby – dwóch mężczyzn oraz kobietę. Jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Na polecenie patrolu mężczyzna i kobieta opuścili toaletę, trzeci mężczyzna jednak nie chciał się podporządkować poleceniom i odgrażał się wulgarnymi, obraźliwymi słowami kierowanymi do funkcjonariuszy.

W czasie gdy funkcjonariusz SOK podnosił mężczyznę z podłogi, ten niespodziewanie rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. Napastnik trafił w magazynek umieszczony na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń. Reakcja patrolu SOK była natychmiastowa – agresor został błyskawicznie rozbrojony i zakuty w kajdanki.

Pozostałe dwie osoby próbowały swoim agresywnym zachowaniem wymusić na funkcjonariuszach SOK odstąpienie od czynności służbowych. Po chwili mężczyzna i kobieta zostali również ujęci. Cała trójka została przekazana do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji Szczecin Śródmieście do dalszych czynności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version