Lokalne

Świnoujscy lekkoatleci na obozie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie

Opublikowano

w dniu

W dniach od 7.02.2020 r. do 16.02.2020 r. odbył się obóz sportowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Świnoujściu. Zawodnicy byli zakwaterowani w Hotelu Europa – Górnicza Strzecha w Szklarskiej Porębie.

Celem zgrupowania była realizacja planów szkoleniowo – treningowych oraz poznanie tradycji i walorów krajobrazowych Dolnego Śląska. Młodzi zdolni lekkoatleci mieli możliwość przygotowania się do udziału w zawodach ogólnopolskich „ Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbędą się w dniu 20 -21.06.2020 r. w Łodzi, a także do startów w zawodach halowych i przełajowych. Zajęcia treningowe odbywały się na duktach leśnych w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szlakach. Urokliwa zima umożliwiła zrealizowanie zaplanowanych wycieczek górskich. Śnieg towarzyszył młodym adeptom lekkiej atletyki przez cały okres pobytu w Szklarskiej Porębie. Śnieg i słońce sprawiały bajkowe krajobrazy, które na długo zostaną zapamiętane przez młodych sportowców. Podczas wycieczek marszobiegowych zawodnicy zdobyli szczyty: Szrenicę, Łabski Szczyt, Wysoki Kamień i Kopalnię Kwarcu „ Stanisław”, a także zobaczyli wodospad Szklarki i Kamieńczyka. Zwiedzili Muzeum Mineralogiczne, gdzie mieli możliwość obejrzenia minerałów i skamienilin z całego świata, a także  Leśną Hutę Szkła, gdzie z bliska mogli obserwować wytop różnych form szklanych.

Poza treningami odpoczywali i wspaniale się bawili na świeżym powietrzu rzucając się śnieżkami, czy zjeżdżają na sankach.  Mieli do dyspozycji saunę, bilard i kręgle.

Lekkoatleci po wykonanej ciężkiej pracy wrócili do domu, by  kontynuować przygotowania do kolejnego sezonu sportowego. Najbliższe zawody to Halowe Mistrzostwa Województwa w Szczecinie, które odbędą się 7 marca 2020 r.

Życzę młodym lekkoatletom przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach.

Mając możliwość pragnę podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe przy organizacji obozu.

Wyrażając głęboką wdzięczność za dobre serce i okazaną pomoc składam serdeczne podziękowania:  Państwu Lidii i Marcinowi Zająkała – Hotel „ Trzy Wyspy” w Świnoujściu; Panu Tadeuszowi Kaczorowi – Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny „Sobótka”, firmie budowlanej Bogdan Fogt, firmie „Dawidex” – Dawid Szymański, firmie „Apartmenty Świnoujście” – Grzegorz Żołnieruk.

 

 

Sylwia Szostak

Dyrektor SP 6 w Świnoujściu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version