Lokalne

Międzyzdroje. Intensywne prace przy budowie nowego ratusza

Trwa intensywnie budowa nowego międzyzdrojskiego ratusza, który pomieści kilka ważnych miejskich instytucji w swoich wnętrzach o  powierzchni około  4,5 tys. m2. Obecnie wylewany jest już strop ostatniej kondygnacji 3-piętrowego obiektu, który nabiera tym samym swoich ostatecznych kształtów.  Jak wszystko dobrze potoczy to obiekt ratusza powinien być gotowy do użytkowania za około 2 lata .

Plan jest taki, aby stan surowy ratusza, zgodnie z podpisaną umową z Prestige Budownictwo z Piaseczna – jeszcze w poprzedniej kadencji – zamknąć do października 2020 r. W międzyczasie przygotowywany jest przetarg na prace wykończeniowe i wyposażeniowe oraz poszukiwany jest model finansowania tych prac. W tym celu między innymi przeprojektowano nieco dotychczasowe rozwiązania aby wygospodarować w dużej przestrzeni obiektu powierzchnie dla działalności komercyjnej (w tym bankowej, ubezpieczeniowej, prawniczej) , które dobrze współgrałyby z działalnością publiczną. Wychodzimy z założenia, że przeznaczenie część kubatury obiektu na działalność komercyjną urealni zakończenie budowy tego kompleksu w perspektywie 2-3 lat i pozwoli na systematyczną przeprowadzkę kolejnych instytucji , w tym w pierwszym rzędzie biblioteki miejskiej, OPS i MTBS. Przeniesienie Urzędu Miejskiego jest planowane na samym końcu.

Na czym polegają zmiany w stosunku do projektu pierwotnego ?  Początkowo w lewym skrzydle, na parterze planowano umieszczenie sali ślubów. Jednak teraz zdecydowano, aby to skrzydło na parterze przeznaczyć na wspomnianą działalność komercyjną (bank,/ notariat). Umiejscowienie sali ślubów wraz z Urzędem Stanu Cywilnego zaproponowano na samej górze, co da możliwość skorzystania z otwartego tarasu i pozwoli doświadczać pięknego widoku na Międzyzdroje. Sposób zagospodarowania kompleksu ratusza i planowana lokalizacja innych, ważnych dla miasta instytucji pozostaje bez zmian.

Mateusz Flotyński, prezes spółki z o.o „Nowe Centrum”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version