Lokalne

Trzy drzewa przy Energetyku zostaną wycięte

Opublikowano

w dniu

Korzenie wierzby uszkadzają budynek ośrodka wczasowego,  jedna z sosen jest sucha i może w każdej chwili się połamać, a kolejna jest niesymetryczna i też może być niebezpieczna.

Dyrektor Energetyka Joanna Agatowska zwróciła się o wydanie ekspertyzy stanu drzew.

– W lipcu zeszłego roku doszło do oderwania dużej gałęzi i upadku jej na chodnik i ul. Kasprowicza. (…) Ekspertyza wykazała konieczność wycięcia trzech sztuk drzew, dwóch sosen (jedna sucha, druga zagraża bezpieczeństwu ze względu na specyficzne niesymetryczne ukształtowanie konarów i samej korony) i wierzby (uszkadza budynek). Wystąpiłam z wnioskiem do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie o wydanie zgody na wycinkę tych drzew, a wierzba zostanie przycięta i ukształtowana – tłumaczy Joanna Agatowska.

Padł zarzut, że Joanna Agatowska jako radna sprzeciwiała się wycinkom drzew na terenie miasta, a w tym konkretnym przypadku sama chce wyciąć drzewa.

– Wielokrotnie jako radna broniłam (wraz z innymi radnymi) drzew wycinanych bez sensu, wyłącznie dla wygody przeprowadzanej inwestycji prywatnej czy też wbrew planom zagospodarowania przestrzennego miasta (jak np. przy rzezi drzew na promenadzie) i będę czynić to nadal – napisała na Facebooku.

1 Komentarz

 1. Tadeusz temu

  28 lutego 2020 na 11:21

  Agatowska to radna która udaje że walczy o drzewa po to aby przyłożyć władzy . Jak bardzo dba o zieleń to widać gołym okiem gdy występuje o wycinkę 3 zdrowych drzew ponieważ zasłaniają słońce i trzeba grabić liście z tych drzew. A tak na marginesie to wierzba ma być przycięta czy wycięta . Kiedy Agatowska mówi prawdę?

 2. K. temu

  27 lutego 2020 na 15:28

  Chyba komuś ściska żal….d…ę! Jest zagrożenie to się wycina, dlaczego jak pół lasu na uzdrowiskowej znika to te mądrale nie protestują? O 3 drzewa gówboburza! Żenujące!

 3. Anonim temu

  27 lutego 2020 na 09:56

  Wycięcie trzech drzew, które uszkadzają budynek lub są uschnięte przy masowych wycinkach drzew pod hotele, tunel, inwestycje i inne sprawy to jednak duża różnica. Lokalna telewizja zrobiła wiele szum, a okazało się, że Agatowska ma rację i robi wszystko zgodnie z przepisami

 4. monia temu

  27 lutego 2020 na 09:12

  Oj, oj pani radna Agatowska. nieładnie, nieładnie

 5. Anonim temu

  27 lutego 2020 na 07:03

  TYPOWA MORALNOŚĆ KALEGO

 6. bubel temu

  26 lutego 2020 na 15:09

  Pewnie drzewa w Świnoujściu można wycinać, a co tam. Za to te na Warszowie nie przeszkadzają i nie można ich wycinać.

  • Robert temu

   26 lutego 2020 na 20:28

   Te drzewa na zdjęciu są piękne? o ja pierdzielę ale masz gościu poczucie piękna. Niektóre drzewa są jak zepsute zęby i trzeba je wyrwać a te na zdjęciu to widać że jakieś szroty są. Agatowska to dobra radna i jak mówi że tak jest to ja jej wierzę. A wy jak zwykle robicie gównoburzę byle jej dokopać?

 7. G temu

  26 lutego 2020 na 14:18

  A gdzie zielone wyspy haha ? jaka obłuda

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version