Lokalne

Ulica Uzdrowiskowa. Będzie nowe wejście na plażę

Opublikowano

w dniu

Nowe przejście na plażę powstaje na wysokości ulicy Zdrojowej. Pierwszy, dłuższy bo około 150-metrowy odcinek ma być gotowy do końca maja tego roku. Drugi około 80-metrowy po sezonie letnim; do końca października 2020r.

Nowe przejście będzie wyglądem i funkcjonalnością podobne do sąsiedniego – Alei Interferie.

Inwestycja jest finansowana przez miasto i partnera zewnętrznego. Podobnie, jak wcześniej wybudowano przedłużenie tzw. nowej promenady na odcinku od hotelu Radisson Blu do Alei Interferie. Wtedy połowę kosztów pokryła firma Zdrojowa Invest, która jest właścicielem Baltic Park Molo przy promenadzie. Teraz 80 procent kosztów pokryje spółka Gif, która wybudowała apartamentowce w rejonie nowego przejścia na plażę.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Świnoujście S.C.

Wejście będzie miało 224,43 metrów długości. Od ulicy Uzdrowiskowej będzie droga o szerokości 5,5 metra, z pasami zieleni (szerokość 1,25 metra) oraz 2-metrowej szerokości chodnikami po obu stronach. Będzie też rondo, które umożliwi dojazd do posesji m.in. pojazdów technicznych.

Za rondem ścieżka w kierunku plaży będzie miała prawie 80 metrów długości i 3 metry szerokość z pasami zieleni po obu stronach o szerokości 2,4-2,7 metra.

Pod drogą wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna, wodociągowa i zewnętrzna instalacja  kanalizacji deszczowej składająca się z studni chłonnych wspomaganych przez układy skrzynek retencyjnych.

Pierwszy etap – od ul. Uzdrowiskowej do ronda oraz samo rondo ma być gotowy do końca maja tego roku. Drugi – od ronda do zejścia na plażę – do końca października. Na czas wakacji roboty będą bowiem przerwane, aby nie utrudniać dostępu do plaży.

Całkowity koszt inwestycji to 2,4 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version