Lokalne

Nowy kompleks sportowy już wkrótce. Budowa idzie zgodnie z harmonogramem

Rozpoczęło się układanie wykładziny boiska w hali sportowej kompleksu., który powstaje przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej. Operacja odbywa się wręcz w sterylnych warunkach. Drzwi zewnętrzne są pozamykane, a betonowa nawierzchnia dokładnie szlifowana i oczyszczana z pyłu.

Na zewnątrz budynek hali od kilku miesięcy ma już gotową elewację. Natomiast w sąsiadującym z nim kompleksie basenowych elewacja jest w trakcie wykonywania. Wewnątrz obiektu są już gotowe w stanie surowym niecki obu basenów. Większy – 25-metrowy – będzie miał ruchome dno. Obok będzie mniejszy basen.

To jedna najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji mającej na celu rozbudowę ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. W ramach projektu powstanie 25-metrowy, sportowy basen pływacki, basen dla dzieci i elementy rekreacji wodnej. Oprócz tego sala sportowa połączona łącznikiem z budynkiem szkolnym Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, wielofunkcyjne boisko sportowe. Zagospodarowany będzie także terenu wokół obiektów i wybudowane miejsca parkingowe dla osób korzystających z obiektów. W zadaniu ujęto również dobudowanie do istniejącej szkoły  pracowni gastronomicznej i sali wykładowej.

Wykonawcą inwestycji jest firma MIRBUD ze Skierniewic. Ta sama, która wcześniej wybudowała nowoczesne przedszkole miejskie przy ulicy Bydgoskiej i samą ulicę Bydgoską, a teraz buduje również Zakład Opieki Długoterminowej.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

1 Komentarz

  1. kris temu

    9 marca 2020 na 15:15

    „rozbudowę ogólnodostępnej infrastruktury sportowej” wątpię w to. Sądzę, że po oddaniu basenów. stary basen zostanie sprzedany i dalej będzie 80% czasu w dni powszednie zarezerwowane a na pewno będzie drożej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version