Lokalne

O koronawirusie na posiedzeniu Komisji Zdrowia

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta o godz.13.30 odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście. Komisja została zwołana na wniosek radnych.

Obecną, dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z koronawirusem i działania podjęte przez urząd i podległe jednostki zaprezentował Zastępca Prezydenta Paweł Sujka i Sekretarz Miasta Dorota Konkolewska.

Prezydent zaapelował do rodziców i młodzieży, aby zamknięcia jednostek oświatowych nie traktować jako wakacji, aby dzieci i młodzież pozostali w domach. Obecna sytuacja jest stanem nadzwyczajnym, ponieważ sprawa dotyczy zdrowia i życia ludzi. Na posiedzeniu obecna była także Prezes Szpitala Elżbieta Kasprzak, która poinformowała o przestrzeganych procedurach w szpitalu. Pacjenci, którzy korzystają z poradni specjalistycznych a występuje u nich katar, otrzymują maseczki ochronne. Na oddziały szpitalne obowiązuje zakaz odwiedzin.

Dzienne Domy Pomocy zostały zamknięte, ale ich podopieczni otrzymują pomoc i posiłki są dostarczane bezpośrednio do mieszkań.

Podczas spotkania odczytany został komunikat Dyrektor PSSE Anety Szymanowskiej i Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza do właścicieli wszystkich obiektów noclegowych w Świnoujściu:

W związku z zagrożeniem epidemią wirusa COVID-19, informujemy że w przypadku gdy podczas kontroli autokaru na granicy, u któregoś z pasażerów udających się do obiektu noclegowego w Świnoujściu zostanie stwierdzone podejrzenie zarażenia wirusem, hotel/obiekt noclegowy, który zdecyduje się na przyjęcie pozostałych pasażerów tego autokaru, będzie zobowiązany do zapewnienia im miejsca do kwarantanny w swoim obiekcie.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version