Lokalne

W świnoujskim szpitalu pracują na ostro

Opublikowano

w dniu

Niecodzienna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy wymogła na nas wszystkich przeorganizowanie swojego życia i pracy. Na pierwszej „linii ognia” jest służba zdrowia i służby sanitarne. Medycy, wraz z całym personelem Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu pracują teraz w systemie ostrym. Dosłownie i w przenośni.

Działając w systemie ostrym szpital zabezpiecza mieszkańców w stanach nagłych. To znaczy, że każdy pacjent wymagający natychmiastowej pomocy ją otrzyma. Przez całą dobę można zgłosić się do Izby Przyjęć tak, jak do tej pory. Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna również przyjmuje pacjentów, jednak obowiązkowe są maseczki ochronne, które każdy chory otrzymuje na miejscu.

Musisz kontynuować leczenie – po prostu zadzwoń

Podobnie, jak w innych szpitalach w Polsce wstrzymano planowe zabiegi i porody rodzinne. Poradnie specjalistyczne będą przyjmować pacjentów dopiero po odwołaniu epidemii. Są jednak sytuacje, w których trzeba kontynuować leczenie.

Pacjentki w ciąży nie zostały pozbawione opieki. Są objęte kompleksowym leczeniem, jak dotychczas. Ci, którzy wymagają konsultacji z lekarzem mogą skorzystać z teleporady. W sytuacji zagrożenia nie zawsze jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z emocjami. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom, których może być teraz więcej Centrum Zdrowia Psychicznego oferuje wsparcie, rozmowę i porady przez telefon.

Gotowi do boju

Epidemia sprawdza zdolności logistyczne. To, jak w danej sytuacji poradzą sobie samorządy, dyrektorzy szkół, szpitali czy bibliotek zależy od ich sprawności i zdolności współpracy. Świnoujski szpital, jak zapewnia Prezes Elżbieta Kasprzak, dzięki zmianie organizacji pracy jest w stanie utrzymać ciągłość udzielania świadczeń całodobowo. Personel bardzo angażuje się w nowe zadania, jest w stałej gotowości do pracy.

Nie brakuje maseczek, ani rękawiczek. Stan zabezpieczenia środków ochrony indywidualnej monitorowany jest na bieżąco. Dzięki podpisanej umowie między Prezydentem Miasta Świnoujście a Wojewodą Zachodniopomorskim placówka otrzyma 206 900 zł na walkę z koronawirusem. Z tych środków zostaną zakupione 2 respiratory, 3 kardiomonitory, 4 pulsoksymetry, 4 ssaki i inny sprzęt medyczny.

Jesteśmy z Wami

Jak informuje szpital, pacjenci w tej trudnej sytuacji okazują duże zrozumienie i cierpliwość. Dziękujemy i zapewniamy, że każdy pacjent, który wymaga opieki, otrzyma ją. Placówka jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Świnoujściu i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, stosuje wszystkie niezbędne procedury.

Pomocne we współpracy jest też śledzenie na bieżąco strony internetowej, gdzie ukazują się wszystkie aktualne wytyczne. Warto dodać, że w obecnym czasie jest duży deficyt w bankach krwi. Honorowi Krwiodawcy (zdrowi) są proszeni o wsparcie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version