Lokalne

Powstał „kodeks reklamowy”. Razem z uchwałą zacznie obowiązywać od 1 lipca

– Skomplikowany proces przygotowania i uchwalenia uchwały krajobrazowej  mamy już za sobą – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.  Zacznie ona obowiązywać od dnia 1 lipca 2020 r.  Do tego czasu wymagane jest jeszcze podjęcie  przez Radę Miasta dodatkowej uchwały  w sprawie opłaty reklamowej.  Będzie również potrzebne zarządzenie Prezydenta Miasta o formie, trybie wydawania oznaczeń potwierdzających złożenie opłaty reklamowej.

– Przed wejściem w życie uchwały zamierzamy  spopularyzować wśród zainteresowanych uchwałę krajobrazową poprzez publikację materiałów informacyjnych  i przybliżających zagadnienia ujęte w uchwale  z wykorzystaniem  dostępnych portali miejskich oraz mediów -0 tłumaczy Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.

W przewodniku znajdzie się również informacja skierowana do zainteresowanych o nowych obowiązkach wynikających z uchwały krajobrazowej .

Ustalenie zasad polityki miasta zmierzających do podniesienia standardu i poprawy estetyki przestrzeni Świnoujścia poprzez uporządkowanie form obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń , ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów traktowanych jako jeden z istotnych czynników decydujących o jakości zamieszkania i wypoczynku w mieście.

– Obecnie pracujemy nad zasadami wdrożenia tej uchwały.  Jej zapisy bowiem dotyczą wielu ustaw (m.in.  ustawy o drogach publicznych, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy prawo budowlane, ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji  i wielu innych) będących w kompetencji  różnych wydziałów urzędu – tłumaczą urzędnicy.

Przez ograniczenia wynikające obecnie ze stanu epidemiologicznego przesunięto terminy dyskusji wewnętrznych nt. sposobu wdrażania uchwały, które mieliśmy zaplanowane na 18 i 25 marca. Analiza nad sposobem wdrożenia , w tym nad projektem  harmonogramu i zagadnień z nim związanych, trwa w poszczególnych komórkach urzędu.

Nowe reklamy i urządzenia reklamowe, które są zgłaszane na gruntach miasta są już opiniowane  pod kątem zgodności z Uchwałą reklamową.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version