Lokalne

Międzyzdroje. Wzmożone patrole policjantów i żołnierzy

W związku z nowo wprowadzonymi ograniczeniami m.in. dotyczącymi przemieszczania się oraz grupowania osób, policjanci wraz ze strażnikami miejskimi i żołnierzami, patrolują miejscowości powiatu kamieńskiego.

Nie bagatelizujmy zagrożenia! Osoby, które nie będą stosowały się do obowiązujących przepisów, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

W miniony weekend (03-05.04.2020 r.), funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej prowadzili kontrole na terenie Międzyzdrojów. Mundurowi sprawdzali czy wszyscy przestrzegają nowych zaleceń. Kontrolowali przede wszystkim:

 • cel wyjścia z domu,
 • ilość osób przewożonych w pojazdach,
 • grupowanie się osób np. na plażach, w parkach, na placach zabaw, skwerach itp.

We wspólnych patrolach (pieszych i zmotoryzowanych) z policjantami, uczestniczyli także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Funkcjonariusze wspólnie pilnowali porządku i bezpieczeństwa, egzekwując przy tym przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Niestety, w trakcie służb ujawnione zostały dwie osoby, które w rażący sposób naruszyły obowiązujące przepisy. W ich przypadku wystosowano pisma do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim, w celu wydania decyzji administracyjnej o nałożeniu adekwatnej kary pieniężnej (w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych), na nieodpowiedzialne osoby.

st. sierż. Aleksandra Berenda

3 Comments

 1. Maciek temu

  7 kwietnia 2020 na 19:31

  Należy wszystkim zejść do piwnicy i tam siedzieć, jak ktoś nie ma to niech siedzi w domu ale musi zamurować okna. Posiłki powinno dowozić wojsko z kompanii przeciwchemicznych.

 2. Anna temu

  7 kwietnia 2020 na 19:28

  Może tak zaczeliby chodzić po osiedlach bo zabawa przeniosła się z placów zabaw przed klatki bloków mieszkalnych

 3. ciżar temu

  7 kwietnia 2020 na 11:40

  należy zakazać spacerów z psami!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version