Lokalne

Świnoujscy przedsiębiorcy złożyli 273 wnioski o pomoc. Ruszyły pierwsze przelewy

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Do dziś 21 kwietnia do Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu wpłynęło już 273 wniosków na kwotę 1 365 000 zł. Jest to pomoc dla mikroprzedsiębiorców w postaci  niskooprocentowanej pożyczki do 5 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej np. podatków, składek, kosztów najmu itp.

„W ramach tej pomocy wypłaciliśmy już 200 tysięcy złotych – poinformowała Dyrektor PUP Justyna Tyszkiewicz. Jednocześnie prosimy wnioskodawców, aby składali kompletne wnioski czyli druk wniosku, umowę o pożyczkę, klauzule informacyjne oraz informację o uzyskanej dotychczas pomocy publicznej. Dzięki temu będziemy mogli szybciej realizować wnioski i wypłacać pieniądze”. Wszystkie dokumenty są dostępne na stronie www.swinoujscie.praca.gov.pl.

Ponadto do PUP wpłynęło 9 wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników lub osób samozatrudnionych.  Od 16 marca, gdy w Polsce informowano o pierwszych zarażonych koronawirusem,  w świnoujskim PUP zarejestrowało się 147 osób bezrobotnych.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

 1. Pop temu

  21 kwietnia 2020 na 18:43

  Bzdura, bzdur,bzdura!
  6 kwietnia złożony wniosek, 3 krotnie potwierdzony telefonicznie , za każdym razem pani informuje że nie ma jeszcze pieniędzy, w dniu dzisiejszym powiedziała że chronologicznie będą wypłacana pieniądze, Nikt z moich znajomych jeszcze nie dostał żadnej złotówki.

  • Przedsiębiorca temu

   22 kwietnia 2020 na 12:13

   Potwierdzam. Ktoś tu chyba nie do końca mówi jak jest.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version