Lokalne

Protestacyjny spacer przy granicy. Pracownicy transgraniczni nie chcą kwarantanny

Protest na granicy w Świnoujściu. Pracownicy transgraniczni chcą zniesienia dla siebie kwarantanny. W piątek spacerowali przy przejściu granicznym Świnoujście – Ahlbeck. W taki sposób protestowali przeciwko restrykcjom, które powodują, że nie mogą swobodnie pracować po niemieckiej stronie.

Dziś przepisy nakładają na każdego powracającego zza granicy, 14-dniową kwarantannę. To uniemożliwia pracownikom transgranicznym pracę po niemieckiej stronie i powrót do domu na stronę polską.

Po zamknięciu granic, wiele osób zostało dotkniętych trudną sytuacją ekonomiczną. Wiele z nich stanęło w obliczu utraty pracy.

W obronie mieszkańców Świnoujścia pracujących w Niemczech stanął Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Wcześniej był za zaostrzeniem restrykcji, jednak zmienił zdanie po tym jak niemiecka strona także zamknęła wyspę Uznam dla turystów.

– Mamy podobną sytuację po obu stronach. W sytuacji, kiedy rozpoczynamy ograniczoną działalność w Polsce i w Niemczech, to ograniczenie przejazdu do pracy naszych mieszkańców do Niemiec, praktycznie przestało być istotnym problemem w zakresie naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Świnoujścia podczas sesji rady.

Zamknięta granica z Niemcami to duży problem dla polskich handlowców i ich rodzin.  Duże trudności mają także Niemcy, bo z kolei po drugiej stronie granicy wiele firm funkcjonowało dzięki pracownikom z Polski.

11 Comments

 1. Anonim temu

  26 kwietnia 2020 na 18:53

  niemcy rzuca palenie

 2. Anonim temu

  26 kwietnia 2020 na 18:39

  a ja nie chce pracowników transgranicznych…czyscicieli gaci niemcom

 3. Anonim temu

  25 kwietnia 2020 na 18:27

  za wczesnie na otwarcie granic.ale jak chce to go wypuscic do niemiec i niech tam znajdzie sobie mieszkanie

 4. Andrzej temu

  25 kwietnia 2020 na 18:13

  Nikt nie robi nam testów, ile osób może być zakażonych, bez testów nie wiemy. Także ,każdy może siać śmierć . Zastanów się zanim coś napiszesz

 5. Andrzej temu

  25 kwietnia 2020 na 18:08

  Zastanów się co piszesz. Śmierć może Ty już przeniosles

 6. Lukas temu

  25 kwietnia 2020 na 16:17

  To ta sama kategoria ludzi którzy są przeciwni budowie gazoportu, portu kontenerowego, tunelu więc zastanówmy się komu służą. Nam czy Niemcom?

 7. Andrzej temu

  25 kwietnia 2020 na 14:43

  Nie rozumiem o co to całe zamieszanie, niemieccy pracodawcy płacą nadal 60 procent więc z głodu nikt nie umrze sam jestem w takiej sytuacji i uważam że nie ma potrzeby zbyt wcześnie otwierać granic.

 8. Zgred temu

  25 kwietnia 2020 na 12:53

  Po co to przedstawienie? Przecież niemieccy pracodawcy finansują pobyt polskich pracowników podczas epidemii. A prezydent też niech się zdecyduje czego chce. Nie można zjeść jabłka i mieć jabłko.

  • Andrzej temu

   25 kwietnia 2020 na 18:14

   Nikt nie robi nam testów, ile osób może być zakażonych, bez testów nie wiemy. Także ,każdy może siać śmierć . Zastanów się zanim coś napiszesz

 9. Anonim temu

  25 kwietnia 2020 na 09:46

  i przyniosą śmierć

  • T.Roll temu

   26 kwietnia 2020 na 20:33

   Dokładnie, nie otwierać granic bo jeszcze przywloką tą zarazę do niemiec i pozarażają tam emerytów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version