Lokalne

Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym

Opublikowano

w dniu

Prawie 7 tysięcy sadzonek m.in. aksamitek, begonii i nagietków kupili świnoujscy przedsiębiorcy do klombów na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej.  Pracownicy świnoujskiej firmy „Mój ogród” zakończyli już ich sadzenie, a wokół klombów z kwiatami posiali trawę.

Ukwiecone klomby sfinansowali m.in.:

  • Auran sp. z o.o.
  • Durkosz Tadeusz Durka
  • Dom Inwest T. E. Japtok Sp. J.
  • Firma Budowalna Fogt Eugeniusz
  • Krzysztof Bobryk
  • Stawal Dimke Sp. J.
  • P.H.U. Scanwolf Hotel Gold
  • „Mój Ogród”

– W okresie, gdy samorząd zmuszony jest oszczędzać, aby wspierać naszych mieszkańców ulgami w dobie pandemii, takie wsparcie jest szczególnie cenne i bardzo za nie dziękuję przedsiębiorcom oraz pani Małgorzacie Gawrońskiej z firmy „Mój ogród” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Szykujemy się do sezonu letniego. To będzie pierwsze lato z przebudowaną, nową tak zwaną promenadą historyczną. Zieleń, kwiaty będą jej dopełnieniem, ozdobą. Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy utożsamiają się z tym miejscem i dają też coś od siebie. Dzięki takiemu połączeniu sił Miasta i przedsiębiorców, nasze promenady będą wyglądały jeszcze ładniej.

Małgorzata Gawrońska z firmy „Mój ogród” dodaje, że za kilka dni posadzone sadzonki przyjmą się już na dobre i rozrosną się, a puste jeszcze dziś połacie wokół klombów zazielenią się posianą trawą.

Byłoby pięknie, aby wszyscy mieszkańcy przyłączyli się do tej akcji i posadzili jak najwięcej kwiatów na swoich posesjach, balkonach. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślilibyśmy  nasz uzdrowiskowy charakter – mówi Barbara Michalska. – Byłaby to doskonała promocja naszego miasta. Szczególnie, że przecież wielu z nas żyje z turystyki i zależy nam, aby jak najwięcej turystów przyjechało do Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version