Lokalne

Jest 8 chętnych firm do budowy i eksploatacji terminalu kontenerowego. Wśród nich trzy z Azji

Przygotowania do budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu trwają. – Jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi partnerami – mówi Krzysztof Urbaś, prezes zarządu Portów Morskich Szczecin – Świnoujście na antenie Twojego Radia 99,5 FM.

– W tej chwili jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o określenie procedur w ramach których będziemy pozyskiwać tego partnera. Badaliśmy rynek, zaprosiliśmy wszystkie firmy, które są zainteresowane. Zgłosiło się w sumie osiem przedsiębiorstw – wyjaśnia Krzysztof Urbaś.

Ta inwestycja nie cieszy się jednak społecznym poparciem. Mieszkańcy złożyli do zarządu portów swoje uwagi. Te, jak podkreśla prezes Urbaś, w miarę możliwości zostaną rozważone.

– Jeżeli będzie już wybrany inwestor, zostanie ta lista przedstawiona. Znajduje się na niej nawet kilkadziesiąt pozycji. Nie wszystkie będą mogły zostać zrealizowane, ale te które mieszkańcy uznają za najbardziej potrzebne, zostaną dopisane do porozumień – dodaje Krzysztof Urbaś.

Mieszkańcy złożyli także skargę do Komisji Petycji Unii Europejskiej. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem zarządu portów morskich, terminal kontenerowy będzie gotowy za cztery lata.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version