Lokalne

Polscy turyści jednodniowi nie będą mogli wjechać na niemiecką część wyspy Uznam

Opublikowano

w dniu

Od soboty Polska otwiera swe granice z państwami Unii Europejskiej. W przeciwieństwie do Polski, Meklemburgia-Pomorze Przednie uwalnia turystykę nieco wolniej. Rząd stanowy i branża turystyczna uzgodniły pięciostopniowy plan, dzięki któremu restrykcje dla turystów są łagodniejsze niż do tej pory. Aktualnie obowiązuje 4 z 5 etapów znoszenia ograniczeń.

Od 25 maja goście wakacyjni z innych krajów związkowych Niemiec, mogą przyjechać do obiektów noclegowych funkcjonujących na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego, w tym wyspę Uznam. Nie dotyczy to obszarów z wysokiego ryzyka występowania COVID-19.

Należy zauważyć, że jednodniowe wycieczki do Meklemburgii-Pomorza Przedniego nadal NIE są możliwe. Powinno to być dopuszczone dopiero w piątej fazie. To samo dotyczy przyjazdu zagranicznych gości, czyli turystów z Polski.

Turyści z Niemiec będą mogli wjechać do Polski bez żadnych ograniczeń.

Aktualne informacje na temat ograniczeń w Meklemburgii Pomorzu-Przednim: https://www.regierung-mv.de/Landesregierung/Tourismus-Corona/

1 Komentarz

 1. Jazon temu

  14 czerwca 2020 na 16:35

  Z Niemcami jak zwykle… Może nasi miejscowi germanofile trochę ochłoną?

 2. Marcin temu

  14 czerwca 2020 na 10:17

  Na oficjalnej stronie landu MV są pytania i odpowiedzi, że mogą turyści zagraniczni wjeżdżać, pod warunkiem, że nie pochodzą z kraju gdzie jest więcej nowych przypadków w ciągu 7 dni niż 50 na 100 tys mieszkańców (Polski to wtedy nie dotyczy) oraz trzeba mieć booking na przynajmniej jedną noc.

 3. GG temu

  13 czerwca 2020 na 19:24

  Dziś byłem na rowerze w Ahlbecku Heringsdorfie i Bansinie i nie było problemu.

 4. Rowernik temu

  12 czerwca 2020 na 22:44

  Czytałem już na temat „czy można wjechać do Niemiec po północy” kilka tekstów w pewnym stopniu wykluczających się. Na stronie MSZ twierdzą, że od 16VI można swobodnie wjechać turystycznie.Tu, że na razie nie można. Ale już na portalu odległej od Ś-cia Redlicy (wiec mogę zdradzić nazwę portalu? redlica pl) jakby z ostatniej chwili jest komunikat premier landu, że… MOŻNA wjeżdżać na teren Meklemburgii Pom.Przedniego, ale jeśli z terenu szczególnie zagrożonego covidem, to do 48 godziny pobytu w Niemczech trzeba zrobic sobie test na wirusa. No istny mętlik,a człowiekowi chcącemu jak wcześniej po prostu jeździć rowerem na wyspowych bezludziach zależy na legalnym i nieukaranym wysoką grzywną wjeździe. Tylko dlaczego jest taki szum informacyjny?! A nawet czasem brakuje w lokalnych mediach jakichkolwiek przestróg o obostrzeniach W NIEMCZECH,bo pisze się wyłącznie o Niemcach w Polsce, jakbyśmy to my byli już landem, nie województwem, a już Rej pisał o naszej podmiotowości.

  • Wika temu

   13 czerwca 2020 na 21:36

   Jestem też ciekawa czy nasze sanatoria będą tak samo wymagały od niemców testów na covid jak od polskich emerytów ? I ciekawe gdzie będą tych naszych biednych dziedków odsyłać na te badania , bo może jeszcze do Szczecina??????

 5. Anonim temu

  12 czerwca 2020 na 20:19

  Czyli sąsiedzi do nas przyjadą a my nie możemy.
  Nic nowego …

  • Anonim temu

   13 czerwca 2020 na 14:13

   Okupant zawsze działa w jedną stronę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version